scorecardresearch.com Kafası Güzel Filler & Atomik Keçiler En Acayip Deneyler - Alex Boese ve Tüm Kültür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kafası Güzel Filler & Atomik Keçiler En Acayip Deneyler - Alex Boese

Kafası Güzel Filler & Atomik Keçiler En Acayip Deneyler - Alex Boese

Yazar : Alex Boese

Yayınevi : GÜRER YAYINEVİ

Tür : Kültür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kafası Güzel Filler ve En Acayip Deneyler

Zombi Kediler, Görünmez Goriller, Gıdıklama Makinesi, Keçilerle Bakışan Adam, Hamamböceği Stadyumu, Dünyanın Sona Ermediği Gün…

“Kafası Güzel Filler” sizi güldürecek, “insaf artık!” dedirtecek, iğrendirecek, şok edecek, eğlendirecek, sabah akşam konuşturacak; bugüne dek yapılmış en acayip deneylerle dolu.

Zor kadını oynayan kadınların daha mı çok rağbet göreceğini gösteren deneyden, iyi huylu bir insanın karanlık yönünün nasıl ortaya çıktığını anlatan itaat deneyine; günlük hayatta gördüklerimizin rüyalarımıza etkilerinden, beynin haz tuşuna, insan-maymun melezleme deneylerine, maskeli gıdıklayıcıya, Soğuk Savaş döneminde kafa nakli çalışmalarına kadar neleri bilmediğinizi öğrenince çok şaşıracaksınız.

* Gözleriniz açık nasıl uyursunuz?”, “Frankenstein’a esin kaynağı olan adam kimdi?
* Yeşil yandığında arkanızdaki araba korna çalmasın diye ne yapılabilir?
* Tanımadığınız biri sizden istiyor diye masum birine elektrik verir misiniz?
* Önünüze gelene ‘Benimle yatar mısınız?’ derseniz ne olur?
* Çocukluk anılarınız sahte olabilir mi?, Kadınlar mı erkekler mi daha çok gaz çıkartır?
* Nükleer savaştan sonra hangi canlı hayatta kalacak?
* Kadınlar bir arada yaşayınca neden aynı anda âdet görürler?
* Anneler bebeklerini kaka kokusundan tanıyabilir mi?
Bu kitapta bunun gibi pek çok sorunun yanıtını keşfedeceksiniz.

Aralarında “Deney- Das Experiment” filmine konu olan sahte hapishane deneyinin de yer aldığı, sınırları zorlayan ünlü deneyleri yazarın komik üslubuyla bir solukta okuyacaksınız.


Psikonevrotik Atomik Keçiler

Piliyle Evlenen Adam, Uzaydaki İlk Rögar Kapağı, En Gaddar PR Kampanyası, Gökkuşağı Bombası, Maymunlar Akademisi, Şifalı Radyum Suyu…

“Psikonevrotik Atomik Keçiler” bugüne dek yapılmış en acayip ve en hayranlık uyandıran bazı deneylerle, akıldışı takıntılarla ve antika tiplerle dolu.
Uzaydaki ilk rögar kapağından, bir tavuğu ilk kez suni teneffüsle hayata döndüren ABD’nin kurucu babasına; en acımasız kurumsal halkla ilişkiler kampanyasından, LSD’nin etkileri için genelevleri gözetleyen araştırmacı ajanlara, ölümü anlamak için kendini boğan araştırmacılara… Cebelitarık’ı atom bombasıyla uçurup Sahra Çölü’nü sulamayı tasarlayan ünlü fizikçiye kadar neleri bilmediğinizi öğrenince çok şaşıracaksınız.
Yakışıklı hoca, “Dr. Fox etkisi”
Kayıp dişi maymun orgazmı tartışmaları
Uçan elektriklenmiş çocuk; elektrikli hadımlar korosu
“Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma” olgusu
Nükleer savaştan sonra gençlerin ahlakını nasıl korursunuz?
Freud’un kokain tutkusu; Tesla’nın ilham güvercini
Sürü psikolojisi size neler yaptırabilir?
Metalik Metaller Yasası hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kendini “Schrödinger’in Kedisi” yapan adam
“Wallonluları ülkesinde istemeyen Amerikalılar”: önyargı araştırmaları

“Psikonevrotik Atomik Keçiler” en az “Kafası Güzel Filler” kadar trajikomik üslubuyla, sizi güldürecek, şok edecek, “yok artık” dedirtecek…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963