scorecardresearch.com 60'LI YILLAR HİKAYE, 70'Lİ YILLAR TERANE, 80'Lİ YILLAR ŞAHANE ve Tüm Kültür Kitapları Radikal Kitap'ta!
60'LI YILLAR HİKAYE, 70'Lİ YILLAR TERANE, 80'Lİ YILLAR ŞAHANE

60'LI YILLAR HİKAYE, 70'Lİ YILLAR TERANE, 80'Lİ YILLAR ŞAHANE

Yazar : Muharrem Kaşıtoğlu

Sayfa Sayısı : 186

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : Kültür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bezen gülümseyerek, bazen hüzünlenerek hatırladığımız, o 80''ler, bizim 80''lerimiz...
 • Issız bir adaya düşsen yanına alacağın üç şey nedir? Efsane sorulu cicili bicili anket defterleri..
 • Breyk, breyk, breyk arkadaş arıyorum, arkadaş nidalarının yükseldiği uzun antenli izbe telsiz odaları..
 • Kız, erkek hepimizin hayran olduğu Harbi Süpermen Mak Gayvır..
 • Bir bilmecem var çocuklar..Mintaks''la canım Mintaks''la..diye başlayan unutulmaz reklamlar..
 • Elleri ve kolları oluşturun. Bacakları ve gövdeyi oluşturun. Ben de gövdeyi oluşturacağım! Voltran, Voltran, Voltran..ya da Güç bende artık...nidalarıyla başlayan maceralar..
 • Olmazsa olmaz kıyafetlerimiz..Amerikan Rugby oyuncularına özendiğimiz kuş yuvası modundaki şetland kazaklarımız ve şalvar kotlarımız...
 • Haydi elinizde kitabınız yavaşça müzik bölümüne ilerleyelim..Maykıl Ceksın, Madonna ya da belki Modern Tolking''i bulun ve kendinizi çocukluğunuz ve ilkgençliğinizin sıcak kollarına bırakın.
 • Hatıraları birlikte paylaşalım, çünkü 80''ler Şahane..
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963