scorecardresearch.com Yediiklim Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Set (5 Kitap) (2009) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yediiklim Kpss Genel Yetenek Genel Kültür  Modüler Set (5 Kitap) (2009)

Yediiklim Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Set (5 Kitap) (2009)

Sayfa Sayısı : 1733

Yayınevi : YEDİİKLİM EĞİTİM YAYINCILIK

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS Türkçe Konu Kitabı

Yediiklim KPSS Türkçe Konu kitabı, 2008 KPSS soruları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çözümlü testleriyle Türkçe sorularında sıkıntı çekenlerin en büyük yardımcısı olacaktır.

Sayfa sayısı: 260 Kağıt: 70 gr. 1. Hamur Kapak: Amerikan Bristol

KPSS Matematik - Geometri Konu Kitabı

Yediiklim KPSS Matematik Geometri konu kitabı, matematiği zayıf olanlar (özellikle sözelciler) için özel olarak hazırlanmıştır. Bol çözümlü örnekleriyle konuları pekiştirmeye uygundur.

Sayfa sayısı: 432 Kağıt: 70 gr. 1. Hamur Kapak: Amerikan Bristol

KPSS Tarih Konu Kitabı

KPSS''nin en seçici derslerinden biri olan Tarih için muhteşem bir eser. Yorum + bilgi sorularını çözebilmeniz için güncellenmiş yeni baskı...

Sayfa sayısı: 376 Kağıt: 70 gr. 1. Hamur Kapak: Amerikan Bristol

KPSS Coğrafya Konu Kitabı

En güncel bilgiler + veriler dikkate alınarak hazırlanan coğrafya kitabımız tüm coğrafya sorularını cevaplayabilecek kapasitededir. Görsel - grafiksel konu anlatımı ile coğrafyayı zevkli hale getiren kitap...

Sayfa sayısı: 391 Kağıt: 70 gr. 1. Hamur Kapak: Amerikan Bristol

KPSS Anayasa Güncel Konu Kitabı

Yediiklim KPSS Anayasa Güncel bilgiler kitabı, adayların eğitim hayatında hukuk - anayasa dersi almamış olduğunun bilinciyle hazırlanmıştır. Anayasadaki tüm güncel değişiklikler işlenmiştir...

Sayfa sayısı: 274 Kağıt: 70 gr. 1. Hamur Kapak: Amerikan Bristol

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963