scorecardresearch.com Yargı Kpss Genel Yetenek Genel Kültür - Lise Ve Önlisans Mezunları İçin Tek Kitap (2010) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yargı Kpss Genel Yetenek Genel Kültür - Lise Ve Önlisans Mezunları İçin Tek Kitap (2010)

Yargı Kpss Genel Yetenek Genel Kültür - Lise Ve Önlisans Mezunları İçin Tek Kitap (2010)

Yazar : Hasan Can Oktaylar

Sayfa Sayısı : 1200

Yayınevi : YARGI YAYINEVİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türkiye’de kamu personeli seçmeye ve yerleştirmeye yönelik olarak yapılan Kamu personeli seçme sınavı (KPSS) devlet memuru olmak isteyen adayların önünde önemli bir süreç olarak bulunmaktadır. Bununla birlikte Kamu personeli seçme sınavı’na giren aday sayısının her yıl katlanarak artmasına rağmen atama yapılacak kadro sayılarında giderek kısıltlamalar yapıldığı görülmektedir. Bu durum Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlanmayı oldukça önemli bir süreç haline getirmektedir. Sınava girecek adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlık sürecini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla; sınavın içeriğinde bulunan alanlardaki konular ve gelişmeler gözden geçirilerek ve daha önceki yıllarda çıkmış KPSS sorularıda analiz edilerek yapılan titiz çalışmaların sonucunda elinizdeki bu kitap ortaya çıkmıştır.
Kitabın düzenlenmesinde göz önünde bulundurulan temel ilkeler şunlardır:
 • Konu anlatımları öğrenme ilkeleri ve çoktan seçmeli test tekniğinin gerektirdiği kuram-uygulama ilişkisi dikkate alınarak düzenlenmiştir. Konular anlamlı öğrenmeyi sağlayacak, anlatım ilkelerine göre düzenlenmiştir. Konu anlamlarının ve soru yapılarının düzenlenmesinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) Orta Öğretim ve Ön Lisans Mezunları için öngördüğü öğretim seviyelerine uyulmuştur.
 • Konu alanları bireylerin etkili öğrenme stratejileri olan anlamlandırma ve örgütleme stratejilerine uygun açıklamalı örnekler ve soru tarzları ile desteklenerek düzenlenmiştir. Böylece sınava hazırlanan adayların konuları bütün olarak öğrenmesi sağlanarak gelebilecek soruları analiz edebilmeleri ve seçenekleri çözümleyebilmeleri sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca okullarından yeni mezun olan adaylar ile daha önce mezun olmuş adaylar arasında bilgi ve seviye farklılıkları da dikkate alınmıştır.
 • Kitapta toplam 3,000 adet özgün soru yer almaktadır.
 • Sınavda başarılı olmanız fazla ve yoğun ders çalışmanız ile değil, KPSS konu kapsamına ve soru stratejilerine uygun bilgi düzeyine ve soru çözümleme tekniğine sahip olmanıza bağlıdır. Ayrıca sınav adayının zeka düzeyini; okuduğunu anlama,doğru düşünme ve hızlı karar verme özelliğini ölçmektedir Adayların sınavın kapsamında bulunan konu alanlarında yeterli bilgi düzeyine sahip olmanın yanında, soru çözümleme tekniklerinde de yeterli olmalıdır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963