scorecardresearch.com Vergi Hukuku - Türk Vergi Sistemi (Agon) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Vergi Hukuku - Türk Vergi Sistemi (Agon)

Vergi Hukuku - Türk Vergi Sistemi (Agon)

Yazar : Mahmut Kalenderoğlu

Sayfa Sayısı : 323

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu eserimiz kendi içinde Vergi Hukuku (vergi usul) ve Türk Vergi Sistemi olmak üzere iki kitaptan oluşmaktadır. Birinci kitabımızda öncelikle vergi hukukunun giriş bölümlerinde yer alan vergi hukukunun bölümleri, kaynakları ve vergi hukukunda yorum yöntemleri açıklan makta daha sonra vergi usul kanunu ve 6183 sayılı kanunun bir bütün olarak konular arasın daki bağlantılar sağlanarak örnekleri özellikle de idari yargı hakim ve savcılık sınavlarınıda kapsayacak şekilde ayrıntılı olarak anlatılmış, mükellefiyetten sorumluya cezalardan kullanılacak ve tutulacak defter ve belgelere kadar tüm konular örnekleri ile açıklanmıştır.

Eserimizin diğer bölümü olan ikinci kitabımızda Türk vergi sisteminde yer alan özel vergi hukuku yer almaktadır. Burada sırası ile vergi mevzuatımızda yer alan tüm kanunlar (gelir vergisi, kurumlar vergisi, katma değer vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, veraset ve intikal vergisi vs.) ayrıntılı fakat bir o kadar da özellikli bölümleri sınavları kapsayacak şekilde yer almaktadır. İkinci kitabımızda özellikle sınavlarda en çok ağırlık verilen gelir vergisi kanunundaki tüm kazanç ve irat unsurları (ticari kazanç, zirai kazanç, serbest meslek kazancı, ücret kazancı, menkul ve gayrimenkul sermaye iradı ve diğer kazanç ve iratlar) tüm özellikleri ve birbiri ile olan bağlantıları örneklerle açıklanmaktadır. Kitabımızın bu son baskısında, daha önceki KPSS ve idari yargı hakimlik sınavlarında çıkmış sorular güncel olarak yer almakta, tüm sorulara cevap verecek kadar geniş örneklerle ve akıcı bir şekilde hazırlanmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Vergi Hukuku/Vergi Hukukunun Kaynakları/Vergi Kanunlarının Uygulanması/Vergi Hukukunda Yorum/Vergi Mahremiyeti/Vergi Hukukunda İspat/Vergi İle İlgili Kavramlar/Vergi Hukukunda Süreler/Vergileme Süreci/Vergi Borcunu Sona Erdiren Haller/Vergi Hatalarının Düzeltilmesi/Vergi Güvenlik Tedbirleri (vergi İdaresinin Bilgi Edinme Yolları)/Vergi Usul Kanununa Göre Tutulması Gerekli Defterler ve Düzenlenmesi Gereken Vesikalar)/Vergi Suç ve Cezaları/Vergi Uyuşmazlıklarının Çözümlenmesi/Türk Vergi Sistemi/Gelir Vergisinde Mükellefiyet/Gelire Giren Kazanç ve İratlar/Gelir Vergisinin Tarhı/Kurumlar Vergisi/Kurumlar Vergisinde Beyanname/Kurumlar Vergisinin Oranı Ver Tarhı/Kurumlar Vergisinin Ödenmesi/Motorlu Taşıtlar Vergisi/Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi/Veraset ve İntikal Vergisi/Katma Değer Vergisi (kdv)/Kdv'de Vergiyi Doğuran Olay/Kdv'de İstisnalar/Kdv'de Tarh ve Ödeme/Damga Vergisi/Türk Vergi Sistemi Örnek Test Soruları/Türk Vergi Sistemi Daha Önceki Sınavlarda Çıkmış Klasik Sorular/Türk Vergi Sistemi ile İlgili Olarak Çıkmış Soruların Cevapları/Geçmiş Yıllarda Çıkmış İdari Yargı Sınavı ve Kpss Vergi Soruları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963