scorecardresearch.com Uzman Kariyer Kpss Türkçe Konu Anlatımlı 2011 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Kpss Türkçe Konu Anlatımlı 2011

Uzman Kariyer Kpss Türkçe Konu Anlatımlı 2011

Yazar : M. Numan Kaplan

Sayfa Sayısı : 262

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap KPSS’ de sorulan Türkçe sorularını çok daha rahat ve pratik bir şekilde çözmenize yarayacaktır.Kitaba alınan konular ve örnekler sınava yönelik olup , gereksiz bilgiler içermemektedir. Bu durum KPSS’ye girecek adaylar için çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü KPSS’nin soru formatı bellidir.Çıkabilecek konular ve soru sayıları az çok bellidir.Böyle olunca da az sorulan bir konudan birçok soru çözmenin veya çözdürmenin bir anlamı yoktur. Bu kitap,konuların yeterli bir şekilde anlatılmasının,konulara gerektiği kadar örnekler verilmesinin yanında sınava hazırlanma aşamasında neye,ne kadar önem verilmeli, sorularına da ışık tutmaktadır. Konuların başlarında verilenyönlendirici bilgiler sizler için çok önemlidir.Konu anlatımından sonra yapılan ETKİNLİKLER konuyu pekiştirme açısından çok verimli olacaktır.
Türkçe sorularını çözerken süreyi doğru kullanabilme becerisi çok hayatidir.Bu süre aşıldığında diğer alanlara daha az süre kalacağı da pek açıktır.Türkçe sorularını HIZLI ve HATASIZ çözmek sınavın sonucunu doğrudan etkileyecektir. Bu kitabın sizlere bir faydası da bu yönde olacaktır.Hazırlanan soruların öğrencinin hem HIZINI hem de soru çözümündeki DİKKATİNİ ölçer nitelikte olması bu kitabın en önemli özelliliğidir.
Sizler için hazırladığımız KPSS TÜRKÇE kitabının yardımıyla Türkçe sorularını çok kolay ve rahat bir şekilde çözmeniz dileğiyle hepinize başarılar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963