scorecardresearch.com Uzman Kariyer Kpss Tarih Konu Anlatımlı 2011 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Kpss Tarih Konu Anlatımlı 2011

Uzman Kariyer Kpss Tarih Konu Anlatımlı 2011

Yazar : Aylin Arıcan

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli arkadaşlar,
KPSS’de en çok zorlanılan branşlarından biri de tarihtir. Sayısal bölüm mezunlarının olduğu kadar sözel bölüm, hatta tarih mezunu olanların dahi zorlandığı tarihi, bir sorun olmaktan çıkarmak amacıyla bu kitabı hazırladık.

Kitap hazırlanırken;

KPSS’deki soruların konulara göre dağılımına göre uygunluğa ve kapsam dışındaki ayrıntılara girmemeye,
Anlatımdaki  dil kullanımının açık, seçik ve konuşma diline yakın olmasına,
Hazırlanan soruların biçim ve anlam olarak ÖSYM formatıyla bire bir uyumlu olmasına,
Konu anlatımında bam teli olarak nitelendirilebilecek noktaların not ve uyarılarla ifade edilmesine,
Konu anlatımında, o konuya ilişkin çıkmış soruları analiz ederek sadece bilgi değil, test tekniğinin de soru             çözümünde önemli bir katkı sunduğunu göstermeye, bu sayede soruların çözüm mantığının kavratılmasına,
Konu sonu etkinlikleri ve testleri ile öğrenilenlerin bir kez daha pekiştirilmesine özen gösterdik.


Tarih sorularını KPSS ’nin kabusu olmaktan çıkarma iddiasındayız. Bu zorlu süreci yaşayan tüm arkadaşlara çalışmalarında başarılar dileriz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963