scorecardresearch.com Uzman Kariyer Kpss Matematik Geometri Konu Anlatımlı 2011 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Kpss Matematik Geometri Konu Anlatımlı 2011

Uzman Kariyer Kpss Matematik Geometri Konu Anlatımlı 2011

Yazar : İlyas Başpınar

Sayfa Sayısı : 406

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Orta öğretimden sonra, üniversite eğitiminiz süresince uzak kaldığınız matematikle, KPSS’de birçoğunuz için beklide en belirleyici alan olarak yeniden karşılaşıyorsunuz. Birçoğunuz için karmaşık ilişkilerden ibaret olan matematiği, bu kitapta en başından alarak sadeleştirmeye çalıştık. Konu anlatımında sade ve anlaşılır bir dil kullanmaya, soru çözümlerinde işlemler arası ilişkileri sözel olarak ifade etmeye özen gösterdik. Kitabın konu anlatımına ayrılan bölümü, KPSS içeriğine bağlı kalarak gerek duyacağınız bütün alan bilgilerini kapsamaktadır. Kitapta, yeterli sayıda çözümlü örnek, bölüm sonu etkinlikleri ve cevaplı testlerle zenginleştirilen konu anlatımlı bölümün yanında, 750 sorudan oluşan ayrı bir “soru bankası” bölümü, 5 adet deneme sınavı ve geçmiş yıllarda yapılan KPSS soruları bulunmaktadır.
KPSS’ye hazırlanan tüm adaylar için Matematik alanında temel kaynak olarak hazırlanan bu kitabın, çalışmalarınızın başarıya dönüşmesinde önemli katkı sağlayacağını umuyor, başarılar diliyorum.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963