scorecardresearch.com Uzman Kariyer Kpss Genel Yetenek (Türkçe & Matematik) Yaprak Testleri ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Kpss Genel Yetenek (Türkçe & Matematik) Yaprak Testleri

Uzman Kariyer Kpss Genel Yetenek (Türkçe & Matematik) Yaprak Testleri

Sayfa Sayısı : 250

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS’ye hazırlananlar için vazgeçilmez öğretim materyallerinden biri de “Yaprak Test” adıyla anılan testlerdir. Yaprak testler sayesinde adaylar, hazırlanılan bir konunun ardından gerçekleşmesi gereken öğrenme düzeyinin neresinde olduklarını görebilecekler, aynı zamanında bu testlerden öğrenmeyi kolaylaştıran bir materyal olarak da oldukça faydalanacaklardır.


1500 Özgün Soru
Türkçe 600
Matematik 1000

Konu Testleri
Yaprak testlerin soru ağırlığı daha çok konu testlerinden oluşmaktadır. Konu testleri sayesinde, adayın hangi konularda ne kadar yeterli olup olmadığı, bilgi eksiği olup olmadığı saptanabilecektir.

Karma Testler
Adaylar, konu testlerinin ardından uygulanacak karma testler aracılığıyla, KPSS formatına yakın sorularla bir yeterlilik değerlendirmesi yapabileceklerdir. Aynı zamanda konu testlerinin sağlayacağı “ipuçlarından” arınık biçimde bir değerlendirme yapabileceklerdir. Bu testler KPSS soru dağılımlarına uygun olarak hzırlanmış olup deneme niteliği taşımaktadır.

Uzman Kariyer Yayınlarının uzman ve deneyimli öğretim kadrosu tarafından hazırlanan bu testlerin temel bir öğrenme materyali olarak başarınıza önemli katkılar sunacağına inanıyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963