scorecardresearch.com Uzman Kariyer Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Soru Bankası (2010) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Soru Bankası (2010)

Uzman Kariyer Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Soru Bankası (2010)

Sayfa Sayısı : 550

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Alanında uzman bir öğretim kadrosu tarafından, sorumluk bilinciyle ve titiz bir çalışma sürecinin sonunda ortaya konan bu kitabın, KPSS yayınları arasında, özgünlük, üst düzey yeterlikleri ölçme ve kapsam geçerliğine sahip olma gibi nitelikleriyle KPSS’ye hazırlanma süreci için vazgeçilmez bir kaynak olacağını düşünüyoruz.

 3000 Özgün Soru

     Konu Testleri
Her bir alanda, öncelikle konu başlıklarına göre düzenlenmiş “Konu Testleri” vardır. Konu testleri sayesinde ilgili konuyu hazırlanan adayın, daha çok temel bilgi düzeyinin değerlendirilmesi ve bilgilerin kimi zaman hatırlanması, kimi zamansa kuvvetlendirilmesi sağlanacaktır.

     Deneme Testleri
Soru bankasının, büyük bir kısmını oluşturan Deneme testleri sayesinde, adayların KPSS formatında çok sayıda özgün soruyla kendini sınaması, varsa eksiklerini görmesi sağlanacaktır. Ayrıca bu denemeler adayların farklı konularla ilgili soruları ard arda görüp çözebilme hızını ve muhakeme yeteneğini de geliştirecektir. 

     Son Aşama Testi
Her alanın son testi “Son Aşama Testi”dir. Bu testin amacı, ilgili alanla ilgili çözülen pek çok sorunun ardından güçlük derecesi yüksek ve içeriksel olarak o alanın vasatını zorlayan sorularla ekstra bir çalışmanın yapılmasını sağlamaktır. Bu testin bir özelliği de, soruların çözümünün de  verilecek olmasıdır.

Yayın evimizin titizlikle ortaya koyduğu bu kitabın, başarınıza önemli katkılar sunacağına dair olan güvenimizle birlikte, bütün adaylara  başarılar diliyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963