scorecardresearch.com Uzman Kariyer Kpss Eğitim Bilimleri Soru Bankası 2011 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Kpss Eğitim Bilimleri Soru Bankası 2011

Uzman Kariyer Kpss Eğitim Bilimleri Soru Bankası 2011

Sayfa Sayısı : 600

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

  • 2011 KPSS`ye hazırlanan öğretmenlerin sınava hazırlıkta en çok ihtiyaç duydukları/duyacakları kaynak soru bankalarıdır. Bu amaca yönelik hazırlanan bir soru bankası ÖSYM soru formatına uygun, nitelikli, kaliteli sorulardan oluşmalıdır. Oysa bu konuda KPSS yayınları içinde önemli bir eksiklik vardır. 2010 yılında yayımladığımız Soru Bankası ile bu yöndeki eksiği gidermede önemli bir açığı kapattığımızı düşünüyoruz. 2011 KPSS için ise % 100 yeni hazırladığımız bir soru bankasını kullanımınıza sunuyoruz.
  • Uzman Kariyer Yayınları olarak öğretmenlerimizin başarıya ulaşmalarına büyük katkı sağlayacak olan 2011 KPSS Eğitim Bilimleri Soru Bankası tüm bu gerçekleri göze önüne alınarak hazırlanmıştır.
  • Tamamı yeni sorulardan oluşan 2011 Eğitim Bilimleri Soru Bankası her biri alanında uzman olan bir yazar kadrosu tarafından oldukça özenli ve uzun soluklu bir çalışmanın sonucunda hazırlanmıştır.
  • Adayların alışa geldiği klasik soruların dışına çıkan, onları düşünmeye, yorumlamaya sevk eden, birbirinden farklı pek çok kavramın yer aldığı, yorum odaklı ve tamamı yeni sorulardan oluşan bu soru bankası KPSS`ye hazırlanan tüm öğretmen adayları için vazgeçilmez bir kaynak olacaktır.

TEST TÜRLERİ

Konu Testleri: Kitap içerisinde, öğrenmiş olduğunuz bilgileri değerlendirmenize ve tekrarlamanıza yönelik olarak  konu başlıklarına göre düzenlenmiş konu testleri bulunmaktadır. Adaylar konu testleri ile her bir konu ile ilgili düzeylerini tespit edebilecek, unutulan bilgileri hatırlayabilecek ve konularla ilgili yeni kavramlar öğreneceklerdir.

Karma Testler: Adayların her bir alana ilişkin öğrenmiş oldukları bilgilerin tamamının yoklandığı ve birbirinden farklı soruların yer aldığı karma testlerle, konuların ve kavramların tamamının taranması sağlanmıştır. Her biri deneme niteliğinde hazırlanan karma testler ile konulara dair bilgi düzeyinizi ölçebilir, daha önce karşılaşmadığınız farklı kavramları öğrenebilirsiniz.

 Meraklısına: Ekstra Kavram Testleri (Çözümlü) : Uzman Kariyer Yayınları Eğitim Bilimleri Soru Bankasına özgü bir yenilik olan "meraklısına ekstra kavram testleri"nin de KPSS` ye hazırlanan öğretmenler için oldukça yararlı olacağını düşünüyoruz. Çünkü son yıllarda KPSS Eğitim Bilimleri testinde soru yapısı farklılaştığı gibi her bir alana ilişkin kapsamın da genişlediği ve disiplinlerarası bir içerik kazandığı söylenebilir. Dolayısıyla her bir alana ilişkin temel kavramların yanısıra ekstra kavramlara yönelik bir hazırlığa sahip olmak önem kazanmıştır. Öğretmenlerin bu türden ekstra kavramlara yönelik hazır bulunuşluğunu sağlamaya yönelik olarak ortaya konan ekstra kavram testleri, çözümlü olmaları nedeniyle öğretmenler için bilgi verici bir niteliğe de sahiptir.

TEST SAYILARI

Gelişim Psikolojisi                             41  Test

Öğrenme Psikolojisi                          36 Test

Program Geliştirme                           37 Test

Öğretim Yöntemleri ve Teknikleri    48 Test

Ölçme ve Değerlendirme                 34 Test

Rehberlik                                             40 Test

Toplam Soru Sayısı :                        3300 Soru

 "[...]

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963