scorecardresearch.com Uzman Kariyer Kpss Anayasa Konu Anlatımlıı 2011 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer Kpss Anayasa Konu Anlatımlıı 2011

Uzman Kariyer Kpss Anayasa Konu Anlatımlıı 2011

Yazar : Aylin Arıcan

Sayfa Sayısı : 234

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS genel kültür sorularının %15’i temel yurttaşlık bilgisi adıyla ;
Hukuk başlangıcı ve genel kamu hukuku,
Devletler genel hukuku ve özel hukuk,
Anayasa,
İdare,
Türkiye ve dünya ile ilgili genel ve güncel sosyoekonomik konularından hazırlanmaktadır. Yurttaşlık bilgisi, KPSS’ye hazırlanan arkadaşlarca endişelenen bir bölüm halini almış hatta “ toplam 12 soru için koskoca anayasayı ezberleyemem” düşüncesiyle çoğu kere göz ardı edilmiştir. Biz anayasayı ezberletmeden yurttaşlık sorularının tamamını çözdürme düşüncesiyle bu kitabı hazırladık.
Kitapta,
Hukuk dilinin anlaşılabilir bir biçimde ifade edilmesine,
Etkinlikler ve konu sonu testleriyle her bölüm sonrası öğrenilenleri pekiştirmeye,
Bölümlerin başında , o başlığa ilişkin geçmiş yıllarda kaç soru çıktığını ve çıkan soruları gösterip önemli hususlara dikkat çekmeye,
2008 yılının Türkiye ve dünya ile ilgili genel ve güncel sosyoekonomik konularından söz etmeye özen gösterdik.
Kitabımızın, KPSS yurttaşlık çalışmalarınızda size tek başına yeterli olacağını taahhüt eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963