scorecardresearch.com Uzman Kariyer 2013 KPSS Genel Yetenek - Genel Kültür Sistematik Soru Seti (Modüler) (5 Kitap) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer 2013 KPSS Genel Yetenek - Genel Kültür Sistematik Soru Seti (Modüler) (5 Kitap)

Uzman Kariyer 2013 KPSS Genel Yetenek - Genel Kültür Sistematik Soru Seti (Modüler) (5 Kitap)

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 1500

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sistematik soru seti titiz bir çalışmayla ÖSYM soru sistemine uygun hazırlanan bu kitap, soruların seçimi ve çözümü ile sizleri başarıya ulaştıracak niteliktedir. Bu amaçla set hazırlanırken tüm konuların işleyiş ve önem sırası göz önüne alınmış, bölümler buna göre düzenlenmiştir. Başlangıç testleri, düzey geliştirme testleri, ileri düzey testleri olmak üzere 3 (üç) bölümde ele alınan sorular hem sayısı hem de niteliği açısından "Soru çözmek hiç bu kadar yararlı olmamıştı." sözünün gerçekleşmesine hizmet edecek özelliktedir.

Başlangıç Testleri Nedir?

Testlerin ve soruların ünitelere ve konu sırasına göre sunulduğu, konu kavrama ve ünitenin tanınması amacıyla basit düzeyde soruların yer aldığı testlerden oluşur.

Ne Kazandırır?

KPSS kapsamı içerisindeki tüm kavramları tanırsınız.
Henüz öğrenemediğiniz kavramları saptarsınız.
Daha önce edindiğiniz bilgileri ortaya çıkarırsınız.
Yanlış Öğrenmelerinizi tespit edersiniz.
Düzeyinizi geliştirmek için hazır hale gelirsiniz.

Düzey Geliştirme Testleri Nedir?

Testlerin ve soruların ünitelere ve konu sırasına göre sunulduğu, konuları kavramaya ve analiz etmeye yönelik orta düzey soruların ve çözümlerinin yer aldığı testlerden oluşur.

Ne Kazandırır?

Sarmal yöntemle bilgilerinizi tekrar sınarsınız.
Farklı soru tipleri ve yapılarına karşı hazır hale gelirsiniz.
Öğrendiğiniz kavramları farklı boyutlarıyla irdelersiniz.
Hata yaptığınız kısımları tespit eder, çözümlerle kalıcı öğrenme sağlarsınız.
KPSS`de sayıca fazla olan orta düzey soruların çözümünde hızlanırsınız.
Kavramları zihninize yerleştirerek düzeyinizi ileri taşımaya hazır hale gelirsiniz.

İleri Düzey Testleri Nedir?

Ünitelerin sırasıyla verilmeden, konulara farklı bakış açılarıyla bakmayı sağlayan, yakın kavramlar arasında ayırt etme yetisini geliştirmeye yönelik olup yorum gücü gerektiren üst düzey soru ve çözümlerinin yer aldığı, karma testlerden oluşur.

Ne Kazandırır?

Konu kapsamını genişletilmiş biçimde tekrar tararsınız.
Kavramlarla ilgili yanlış yorumlamalarınızdan arınırsınız.
Öğrendiğiniz kavramlar üzerinde yorum gücünüzü geliştirirsiniz.
Birbirlerine yakın olan ve karıştırdığınız kavramları ayırt edersiniz.
KPSS öncesinde kendinizi denemeye hazır hale gelirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963