scorecardresearch.com Uzman Kariyer 2012 KPSS Türkçe Hızlı Bakış Konu Anlatımlı ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer 2012 KPSS Türkçe Hızlı Bakış Konu Anlatımlı

Uzman Kariyer 2012 KPSS Türkçe Hızlı Bakış Konu Anlatımlı

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 144

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS genel yetenek bölümünün % 50’sini oluşturan Türkçe soruları, her ne kadar yapılabilecek türden sorular olarak düşünülse de aslında dikkat isteyen ve son yıllarda adayları zorlayan bir yapıya bürünmüştür. Önceki yıllarda pek sorgulanmayan konu ve kavramlar, son yıllarda karşımıza soru olarak çıkmaktadır. Bu anlamda kısa zamanda çok bilgiye ulaşıp kalan zamanı farklı soru tiplerini çözerek değerlendirmeniz zorunlu hale gelmiştir.
Bu amaçla hazırlanan ve sizi az zamanda çok bilgiye ulaştırmayı hedefleyen “Hızlı Bakış” kitabında, KPSS’de soru olarak karşınıza çıkan ya da çıkabilecek tüm konulara yer verilmiştir. Türkçe konularını özlü bir şekilde sunarak sıkılmanızı engellemeye ve şemalarla konunun zihninizdeki kalıcılığını artırmaya çalıştık. Türkçe alanında yer alan kavramlara rahatlıkla ulaşabileceğiniz, bilgileri örneklerle pekiştirebileceğiniz ve konuyu genel çerçevesiyle öğrenebileceğiniz bir kitaba ihtiyacınız varsa elinizdeki kitap bu konuda güvenebileceğiniz bir kaynaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963