scorecardresearch.com Uzman Kariyer 2011 Kpss Genel Yetenek&Kültür Soru Bankası 3500 Soru ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer 2011 Kpss Genel Yetenek&Kültür Soru Bankası 3500 Soru

Uzman Kariyer 2011 Kpss Genel Yetenek&Kültür Soru Bankası 3500 Soru

Sayfa Sayısı : 520

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

2011 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Soru Bankası
"

2011 KPSS`ye hazırlanan öğretmenlerin sınava hazırlıkta en çok ihtiyaç duydukları/duyacakları kaynak soru bankalarıdır. Bu amaca yönelik hazırlanan bir soru bankası ÖSYM soru formatına uygun, nitelikli, kaliteli sorulardan oluşmalıdır. Oysa bu konuda KPSS yayınları içinde önemli bir eksiklik vardır. 2010 yılında yayımladığımız Soru Bankası ile bu yöndeki eksiği gidermede önemli bir açığı kapattığımızı düşünüyoruz. 2011 KPSS için ise % 100 yeni hazırladığımız bir soru bankasını kullanımınıza sunuyoruz.

 

Uzman Kariyer 2011 Genel Yetenek Genel Kültür Soru Bankası içeriğinde yer alan 3500 özgün soru ile adayların, KPSS’ nin gerektirdiği bilgi ve düşünme becerilerine yönelik donanımlarını artırmada etkili bir kaynak olarak, alanında uzman ve deneyimli bir öğretim kadrosu tarafından titizlikle hazırlanmıştır. Bu soru bankası pek çok yayın arasında özgünlüğü, üst düzey yeterlilikleri ölçmesi, biçimsel ve anlamsal olarak ÖSYM formatıyla bire bir uyumlu olması nitelikleriyle de ayrı bir yere sahiptir.

 

İçeriğinde yer alan soruların tamamının yeni hazırlanmış olması sınava hazırlanan adayların hazırlık sürecine büyük katkı sağlayacaktır. Her biri alanında uzman yazar kadrosu tarafından hazırlanan, 2011 KPSS Soru Bankası ‘Aşamalı Kontrol Sistemi’ uygulanarak hazırlanmış, böylece adayların soru bankasından üst düzeyde faydalanmaları sağlanmaya çalışılmıştır.

 

Performans Değerlendirme Tablosu;

 

Kitapta her branşın başında test numarası, test adı ve soru sayısının yer aldığı tablolar bulunmaktadır. Bu tablolar sayesinde adaylar konularla ilgili ilerleyiş sürecini izleyebileceklerdir. Aynı zamanda, adayların ilgili branşa ait başarı durumlarını bütünsel anlamda görmelerini ve analiz edebilmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle bu tabloların doldurulması, adayların eksikliklerinin bulunduğu konuların tespiti ve bu eksikliklerin giderilmesi noktasında yol haritası görevi üstlenecektir.

 

Konu Testleri;

 

Her alan, temel konu başlıklarına ayrılmış ve her bir konu başlığına ilişkin konu testleri hazırlanmıştır. Konu testlerinin hazırlanışında “kolaydan zora” yöntemi takip edilmiş ve bu testlerde söz konusu temel bilgileri kullanabilme becerisini kazandırmak amaçlanmıştır.

 

Deneme Testleri (Karma Testler);

 

Konu testleri sonrası deneme testleri / karma testler hazırlanmıştır. Bu testlerde, öğrenilenlerin bütüncül olarak bir kez daha ölçülmesi, eksikliklerin tespit edilmesi ile bilgileri kullanabilme ve yorumlayabilme becerisinin kazandırılması amaçlanmıştır.

 

Test Sayıları

Türkçe          40 Test

Matematik     62 Test

Tarih             65 Test

Coğrafya       38 Test

Anayasa       21 Test

Toplam        3500 Soru

"[...]

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963