scorecardresearch.com Uzman Kariyer 2011 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür 15 Deneme Sınavı (Tamamı Çözümlü) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uzman Kariyer 2011 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür 15 Deneme Sınavı (Tamamı Çözümlü)

Uzman Kariyer 2011 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür 15 Deneme Sınavı (Tamamı Çözümlü)

Sayfa Sayısı : 531

Yayınevi : UZMAN KARİYER YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


2011 KPSS`ye yaklaşırken adayların yaprak test ve soru bankalarıyla yaptıkları hazırlıkların ardından kendilerini son olarak değerlendirebilecekleri “meydan” deneme sınavlarıdır. ÖSYM soru yapılarını ve son yıllardaki soru eğilimlerini dikkate alarak hazırlanan "2011 Genel Yetenek-Genel Kültür 15`li Tamamı Çözümlü Deneme Seti"  adayların KPSS’den önce kendilerini daha iyi ve gerçekçi değerlendirmelerine, eksikliklerini görüp tamamlamalarına olanak sağlayacaktır.
- 15’li Deneme Seti KPSS düzeyinde nitelikli sorulardan oluşmaktadır.
- Soru dağılımları ve soruların güçlük düzeyleri KPSS formatına uygun olarak hazırlanmıştır.
- Sorular alanında uzman yazarlar tarafından hazılanmış, yazarların yanı sıra farklı uzmanların değerlendirmesi ve kontrolünden geçerek basıma hazır hale getirilmiştir.
-  Bütün denemelere ait çözüm kitabı hazırlanmıştır. Adaylar zorlandıkları ya da yanlış yaptıkları soruların çözümünü okuyarak eksiklerini giderebileceklerdir.

Özenli bir yayın çalışmasıyla hazırlanan "2011 Genel Yetenek-Genel Kültür 15`li Tamamı Çözümlü Deneme Seti"  KPSS’ye hazırlanan adayların vazgeçilmezleri arasında olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963