scorecardresearch.com Pegem Kpss Tarih - Konu Anlatımı + Soru Bankası (2 si 1 Arada) 2012 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem Kpss Tarih - Konu Anlatımı + Soru Bankası (2 si 1 Arada) 2012

Pegem Kpss Tarih - Konu Anlatımı + Soru Bankası (2 si 1 Arada) 2012

Yazar : Hülya Özateş, Hakan Özateş

Sayfa Sayısı : 720

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli Aday,
KPSS ülkemizin önemli sınavlarından biri haline gelmiştir. Bu sınavın önemli bir bölümünü Tarih soruları oluşturmaktadır. Bu yönü ile Tarih dersi KPSSnin kazanılmasında önemli bir dönüm noktasıdır. Elinizdeki bu Tarih kitabı sınava hazırlanırken güçlü içeriği, kapsamlı soru sayısı ve görsel canlılığı ile size yeterli ve yararlı olacaktır.
Pegem Yayınlarının getirdiği bir yenilik olarak bu kitap, diğer KPSS kitaplarından farklı bir formatta hazırlandı. Konu Anlatımlı Tarih kitabının yanında 2250 özgün sorudan oluşan Tarih Soru Bankası konularak öğrencilerin soru gereksinimleri tek elden giderildi. Pegem Yayınevine özgü bu anlayış Türkiyede ilk defa uygulanmaktadır.
Ayrıca Konu Anlatımlı Tarih kitabına her üniteden sonra 2000 yılından günümüze kadar çıkmış soru örnekleri konuldu. Hemen arkasınada 750 orjinal soru yerleştirildi. Öğrencilerin görsel hafızasını canlı tutmak için kitap renkli basıldı. Konularla ilgili resim, grafik ve haritalar kullanıldı.
Değerli Aday,
KPSSlerde çıkan soruları örnek alarak 2400 özgün soru ürettik; bu sorularda sorgulanan kavram ve konuları, sınavdaki ağırlıklarına göre düzenleyip elinizdeki soru bankasını hazırladık.
Adayların sınavlarda en çok zorlandığı "öncüllü soru" tipini yoğunlukla kullanarak başarınızı artırmayı planladık. Bu soru tipini çözerken, önerimiz bilgisinden emin olduğunuz öncülden yola çıkarak hemen bir iki seçeneği elemeniz olacaktır. Daha sonra istenilen yanıtı bulabilmek için emin olduğunuz çeldiricinin yanına diğer doğruları yerleştirmek olmalıdır.
Unutmayın, her sorunun kendi karakteri vardır. Bazı sorular verilen bilgilere göre, bazı sorular da kendi bilginize göre yanıtlanmalıdır. O nedenle Tarih sorularını çözerken daha esnek ve genel düşünmelisiniz. Sizden istenen; analitik düşünme, yorum yapma yeteneği ve bilgiyi kullanarak doğru sonuca ulaşabilmenizdir.
Başarıya ulaşmak, bilgilerinizi soru çözerek sınamaktan geçer; bu nedenle ne kadar çok soru çözerseniz, bilginizi o kadar pekiştirmiş, kalıcı kılmış olursunuz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963