scorecardresearch.com Pegem KPSS Eğitim Bilimleri Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular (2001-2012) ÖSYM nin Sorduğu Tüm Sorular 2013 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem KPSS Eğitim Bilimleri Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular (2001-2012) ÖSYM nin Sorduğu Tüm Sorular 2013

Pegem KPSS Eğitim Bilimleri Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular (2001-2012) ÖSYM nin Sorduğu Tüm Sorular 2013

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 470

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Diğer bütün sınavlarda olduğu gibi KPSS`ye hazırlanan öğretmen adayları da geçmiş yıllarda yapılan sınav sorularını incelemekte, bu soruları çözmekte ve eksik oldukları konulara yönelik olarak çalışmalarını hızlandırmaktadırlar. Geçmiş yıllarda yapılan sınav sorularına kısmen KPSS hazırlık kitaplarında yer verilmektedir. Ancak 2001 yılından itibaren yapılmaya başlanan bu sınavlarda sorulan soruların ve çözümlerinin tamamının bulunduğu ve konularına göre düzenlendiği bir kaynak bugüne kadar yayımlanmamıştır.

Bu amaçla hazırlanan kitapta, 2001 yılından başlayarak 2008 (dahil) yılına kadar yapılan tüm KPSS Eğitim Bilimleri sınavlarında sorulan sorulara yer verilmiştir. Sorular ilk olarak sekiz ana başlık altında toplanmış (Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Rehberlik, Eğitim Bilimine Giriş, Sınıf Yönetimi, Program Geliştirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Ölçme ve Değerlendirme), ardından her bir başlık konularına göre ayrılmış, yıl yıl sıraya dizilmiş ve her bir sorunun altına açıklamalı cevabı yazılmıştır. Örneğin; “Gelişim Psikolojisi” önce alt başlıklarına ayrılmış (Gelişimin Temel Kavramları, Gelişimin Temel İlkeleri, Gelişimin Dönemleri ve Gelişim Görevleri…) ardından, bu konulara ilişkin sorular 2001 yılından başlayarak 2009 yılına kadar arka arkaya sıralanmış ve her bir sorunun altına açıklamalı cevabı yazılmıştır

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963