scorecardresearch.com Pegem KPSS Anayasa - Konu Anlatımı + Soru Bankası (2 si 1 Arada) 2012 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem KPSS Anayasa - Konu Anlatımı + Soru Bankası (2 si 1 Arada) 2012

Pegem KPSS Anayasa - Konu Anlatımı + Soru Bankası (2 si 1 Arada) 2012

Yazar : Endam Sevimli Ayduran

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Değerli Okuyucu,

Kamu yönetiminde görev almanın birinci adımı, KPSS sınavında yüksek puan alarak başarılı olmaktır. Bu adım ise ancak disiplinli bir çalışma süreci sonrasında atılır. Farklı konulardan oluşan sınav müfredatı çerçevesinde sorulacak sorulara yanıt vermek, bu konulara ilişkin yeterli ve doğru bilgiye sahip olmakla mümkündür. Elinizdeki kaynak, müfredat içerisinde yer alan “Anayasa - Vatandaşlık konuları” ile ilgili yeterli ve gerekli tüm bilgileri içermektedir.

Kitabın hazırlanışında, okuyucunun belleğinde kalıcı bilgi oluşmasını sağlamak amacıyla farklı yöntemler uygulanmıştır. Konular, açık, net ve kolay anlaşılır bir dille anlatılmıştır. Her bölümün sonuna geçmiş yıllarda o bölümle ilgili çıkan sorulara yer verilmiş ve konunun pekiştirilmesi için açıklamalı ve cevaplı konu testleri eklenmiştir.

Pegem Yayıncılık, kalıcı bilgi sağlanması açısından bir ilke imza atarak “Konu Anlatımlı Anayasa” kitabı ile “Soru Bankası” kitabını okuyucuya yeni bir biçimsellikle birlikte sunmuştur. Bütün bunlarla birlikte, okuyucu ile kitap arasında sıcak bir bağ oluşturmak ve hukuk dersinin sıkıcı yapısını ortadan kaldırmak, böylelikle konuların daha rahat ve kalıcı öğrenilmesini sağlamak amacıyla her bölümün içerisine, bölümle bağlantılı karikatürler yerleştirilmiştir.

Elinizdeki bu kaynakla anayasa konusunda sınava çok keyifl i hazırlanacağınıza inandığım gibi; birey olarak Devlet kurumlarının işleyişi, bireyin anılan kurumlarla ilişkisi, kişinin temel hak ve ödevlerini bilmesi konularında da yeterli bilgi ve donanıma sahip olacaksınız.

KPSS gibi önemli bir sınava hazırlananlara sınav müfredatına kaynaklık edecek yayın hazırlamak yoğun çalışma ve emek gerektiren zor bir iştir. Bu yoğun çalışma sürecinde benden desteğini esirgemeyen sevgili eşim Güven’e, içimdeki yaşama sevincini hep diri tutan, kahkahalarıyla ve bütün sevimliliğiyle bana rahat bir çalışma imkanı tanıyan sevgili kızım İpek Lena’ya, kitabın hazırlanmasında emeği geçen Didem Kestek ve Pegem Akademi çalışanlarına teşekkür ederim.

İstekli, sistemli ve disiplinli çalışma başarının, ısrarla yapılan tekrar ise anlamanın ve kalıcı öğrenmenin anahtarıdır. Bilgi edinmenin hazzını yaşadığınız an başarıya açılan kapıyı aralamışsınız demektir. Yaşamın her alanında ve döneminde başarı dileklerimle…


Değerli Adaylar ve Okuyucular,

Son on yıldır, ülkenin geleceğini oluşturan genç kesimin kamuda görev almasıyla ilgili periyodik olarak yapılan KPSS sınavına hazırlamayı amaçlayan bu kaynak, özenli, yoğun bir araştırma ve çalışmanın sonucudur. Kalıcı öğrenmede esas, periyodik tekrarlardır. Tekrar ise konu anlatımının tekrarı ile konuya ilişkin soruların çözüm sürecinin birlikte götürülmesidir.

Kitapta kimi sorular açıklamalı ve çözümlü olarak verilirken kimi sorular da salt cevaplı olarak hazırlanmıştır. Soru çözüldükçe konunun daha iyi anlaşılması ve pekiştirilmesine dayalı bir öğretme ve öğrenme yöntemi uygulanarak kalıcı bilgi edinme yoluna gidilmiştir.

Sorular, öğrenilen konuyu akılda tutacak şekilde, ÖSYM Sınav sistemine uygun olarak hazırlanmıştır. Konu anlatımıyla birlikte soru çözümü yaparken öğrendiğiniz bilgileri daha da pekiştirmek ve kalıcı hale getirmek için kitabın yanı sıra soru bankası hazırlanmıştır.

Kamuda görev almak, bunun için konulan sınava katılmak sizin için “Anayasal bir hak”tır. Bu hakkınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz ve başarılı olmanız içten dileğimdir.

Başarı dileklerimle.
ENDAM SEVİMLİ AYDURAN"[...]

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963