scorecardresearch.com Pegem KPSS (A Grubu Kadrolar İçin) İktisat Çıkmış Sorular (2011) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem KPSS (A Grubu Kadrolar İçin) İktisat Çıkmış Sorular (2011)

Pegem KPSS (A Grubu Kadrolar İçin) İktisat Çıkmış Sorular (2011)

Sayfa Sayısı : 220

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Okulu oluşturan en önemli öğelerden birisi öğretmendir. Çünkü bir ülkede hazırlanan eğitim programlan ne kadar iyi olursa olsun, okullardaki fiziksel olanaklar ne kadar yeterli olursa olsun öğretmenler yeterli nitelik ya da donanıma sahip olmadığı sürece formal eğitimin amaçlarına ulaşması oldukça zordur. Toplumda meydana gelen bilim ve teknolojik gelişmeler her geçen gün öğretmenlerin rolünde de değişimler meydana getirmektedir. Günümüzde, çağdaş toplumun çağdaş öğretmeni, kendini sürekli değerlendiren, yenileyen, çok yönlü demokratik, problem çözme becerisine sahip, teknolojiyi kullanan, katılımcı öğretim ortamı yaratan, toplumun kalkınmasına katkıda bulunan ve hümanistik bir kişi olmak zorundadır. Bunun için, günümüzde öğretmen yetiştirme sorunu, tüm ülkelerin en önemli sorunlarından birisidir. Çağımızda sadece, kendi konu alanını bilen öğretmen iyi öğretmen değildir. İyi öğretmen olabilmek için aynı zamanda, öğretmenlik meslek bilgisine ve becerisine sahip olmak yani, pedagojik formasyon dersleri de almak gerekir.

Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen adaylarının atanabilmesi için onları Kamu Personeli Seçme Sınavı adı altında bir sınava tabi tutmakta ve bu sınavda da soruların bir kısmı "Gelişim Psikolojisi" alanından çıkmaktadır. Kitap KPSSye hazırlanan öğretmen adayları için ve lisans eğitimine devam eden öğrenciler için yardımcı ders kitabı olarak düzenlenmiştir.

Kitabın içeriğinde ayrıntılı konu analizleri yapılmış, örnek çözümlü sorular eklenmiştir. 2001 -2005 (yaklaşık 60 soru) arası KPSSde çıkmış sorular yanıtlı olarak, 2006-2009 KPSSde çıkmış sorular (yaklaşık 48 soru) çözümlü olarak verilmiştir. Ayrıca ÖSYM test tekniğine uygun sınanmış konu tarama testleri (200 soru) ve 18 soruluk 6 adet deneme sınavlarına yer verilmiş olup kitapta yaklaşık 420 adet soru bulunmaktadır. Bunun için kitap Gelişim Psikolojisi derslerine yönelik birçok ders kitabı taranarak hazırlanmıştır. Bu anlamda, kitaplarından yararlandığımız ve kaynakçada da belirttiğimiz bütün yazarlara, Pegem Akademi Yayınevi personeli ve çalışanlarına teşekkür eder, sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

Kitabın tüm öğretmen adaylarına yararlı olması dileğiyle....

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963