scorecardresearch.com Pegem KPSS 2010 Tüm Adaylar için Tarih-Anayasa (2’si Bir Arada) Soru Bankası 6500 Soru ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem KPSS 2010 Tüm Adaylar için Tarih-Anayasa (2’si Bir Arada) Soru Bankası 6500 Soru

Pegem KPSS 2010 Tüm Adaylar için Tarih-Anayasa (2’si Bir Arada) Soru Bankası 6500 Soru

Sayfa Sayısı : 902

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli KPSS Adayları;

Hazırlamış olduğumuz bu kitap sınava hazırlık sürecinde tarih alanındaki çalışmalarınızı kapsamlı, etkili ve yeterli kılmak amacıyla hazırlanmıştır.

1999 tarihinden bu yana uygulanan bu sınavda, 2006dan beri tarih alanında sunulan sorularda önceki yıllarla karşılaştırıldığında bazı değişiklikler olduğunu görüyoruz. Tarih sorularının kapsam aralığı ve ölçme düzeyinde değişmeler olduğunu görüyoruz.

Son yıllarda sorulan tarih sorularının doğrudan bilgi düzeyinde olmayıp adayın konuya hakimiyeti, yorum yapma gücü ve yeterliği ölçmeyi hedeflediğini görüyoruz.

Değerli arkadaşlar, bu kitap değişen sınav sistemi ve soru formatları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Tarih ve Anayasa kapsamında olan bütün konular, karşınıza çıkabilecek tüm halleriyle düşünülmüş ve
- Konu Kavrama
- Konu Öğrenme
- Konu Pekiştirme
düzeyinde ele alınarak tarih konusunda hakimiyetinizin artması amaçlanmıştır.

Bu çalışma ile hazırlanmış olduğunuz sınavda tarih soruları sizin için anlaşılmaz, zor olmaktan çıkacaktır. Bu sınavın hayatınızın önünde bir engel olmaktan çıkmasını diliyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz... ee

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963