scorecardresearch.com Pegem Akademi Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Çek Kopar Yaprak Testleri & Soru Bankası (2734 Soru) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem Akademi Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Çek Kopar Yaprak Testleri & Soru Bankası (2734 Soru)

Pegem Akademi Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Çek Kopar Yaprak Testleri & Soru Bankası (2734 Soru)

Sayfa Sayısı : 352

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yaprak Testler, KPSS’ye hazırlanan adaylara öğrendikleri konuları bireysel olarak tekrar etme fırsatı sunmaktadır. ÖSYM’nin yaptığı KPSS sınavlarının içeriğine uygun sorulardan oluşan Yaprak Testler; bir taraftan sınav konularının öğrenilme düzeyini belirleyecek, bir taraftan da sınavlara hazırlayacak nitelikte hazırlanmıştır. Yaprak Testlerle adaylar sınav kaygısını üzerlerinden atacak, bilgilerini sınav sonuçlarına yansıtabileceklerdir.

Yaprak Testlerde sırasıyla;

TÜRKÇE’den 34 Yaprak Testte Toplam 442 Soru;

MATEMATİK’ten 41 Yaprak Test Toplam 777 Soru;

GEOMETRİ’den 19 Yaprak Test Toplam 243 Soru;

TARİH’ten 38 Yaprak Test Toplam 571 Soru;

COĞRAFYA’dan 26 Yaprak Test Toplam 433 Soru;

ANAYASA’dan 16 Yaprak Test Toplam 268 Soru;

TOPLAM’da 176 YAPRAK TEST’te ve 2734 Soru yer almaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963