scorecardresearch.com Pegem Akademi KPSS Eğitim Bilimleri Cep’te 2010 (Gelişim-Öğrenme-Rehberlik) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem Akademi KPSS Eğitim Bilimleri Cep’te 2010 (Gelişim-Öğrenme-Rehberlik)

Pegem Akademi KPSS Eğitim Bilimleri Cep’te 2010 (Gelişim-Öğrenme-Rehberlik)

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS Eğitim Bilimleri Cepte 2010 seti 3 kitaptan oluşmaktadır.
Sette yer alan kitaplar:
1. KPSS Gelişim Psikolojisi
2. KPSS Öğrenme Psikolojisi
3. KPSS Rehberlik

Değerli Öğretmen Adayları, bu sette yer alan kitaplar KPSSde sorulan soruların konuları kapsamı göz önünde bulundurularak, KPSS formatına uygun olarak hazırlanmıştır.

Kitap hazırlanırken KPSS adaylarının kısa sürede çok sayıda soru çözmenin yanında, konu anlatımlı kitaplarla eksiklerini tamamlamaları gerektiği göz önünde bulundurulmuş, dolayısıyla konular ayrıntılara girilmeden, gerektiği kadar verilmiş, aralara eklenen tablo ve şekillerle edinilen bilgilerin tekrar edilip akılda kalması hedeflenmiştir.

Cep kitaplarını okurken sıkılmamanız için şekil, tablo ve özellikle çalışırken not almayla kaybedilen vakitten kazanmanız için hazırlanan küçük listelerin yanında, konunun küçük esprilerle pekiştirilmesi hedeflenerek o bölümde işlenen konuya ilişkin karikatürlere yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963