scorecardresearch.com Pegem Akademi KPSS Anayasa Temel Yurttaşlık Bilgisi Konu Anlatımlı ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pegem Akademi KPSS Anayasa Temel Yurttaşlık Bilgisi Konu Anlatımlı

Pegem Akademi KPSS Anayasa Temel Yurttaşlık Bilgisi Konu Anlatımlı

Sayfa Sayısı : 310

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli Öğrenciler;

Hukuk disiplininin temel yargılarını kendine çıkış noktası olarak alan ekibimiz, kariyer planlaması içerisinde bulunan tüm arkadaşlarımız için bulunmaz bir kılavuz niteliği taşıyan “Yurttaşlık Bilgisi Soru Bankası” ile, bu yolda enerji sarf eden diğer adayların bir adım önüne geçmenizi vaat eden bir eser meydana getirmiştir. Kitabın hazırlanmasında yasalardaki son değişiklikler dikkate alınmış olup, yazım aşamasında devamlılık gösteren mevzuat değişiklikleri noktasında tüm yenilikler kitabımıza eklenmiş ve KPSS formatına uygun olarak tasarlanmış özgün sorularla bu değişikliklerin pekiştirilmesine fırsat tanınmıştır.

Hukuk Başlangıcı, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Ulusal ve Uluslararası Kuruluşlar ile Güncel Gelişmeler ana başlıklar paralelinde öğrencilere yol göstermek adına detaylı bir şekilde cevaplandırılmış olan 800 sorudan oluşan Yurttaşlık Bilgisi Soru Bankası, 2002 yılından beri sürmekte olan Kamu Personeli Seçme Sınavı müfredatına uygun bir şekilde oluşturulmuş olup, gerek kamu kurum sınavlarına gerekse eğitim bilimleri alanında sınavlara hazırlanan tüm adaylara yardımcı olmayı kendine amaç edinmiştir. Geçmiş dönemdeki sınav sistematiğinin derinlemesine araştırılması ve güncel mevzuat değişikliklerinin yansıtılması ışığında hazırlanan kitabımız, KPSS’de yer alan konuların ağırlıklı dağılımları ve soruların kapsadığı konulardaki eğilimler dikkate alınarak dikkatli bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkarılmıştır.

Kitabı incelediğinizde sıradan bir Yurttaşlık Bilgisi Soru Bankasıyla karşı karşıya olmadığınızı göreceksiniz. Çözümlü testlere yer verdiğimiz bu kitapta Yurttaşlık Bilgisi ile ilgili her konuyu size kavratmaya hatta birçok konuyu öğretmeye yetecek kadar soru olduğunu göreceksiniz. Ayrıca kitabın sonundaki deneme sınavlarıyla bilgilerinizi ölçme imkanı bulacaksınız. Soruları çözerken kitabın en ayırt edici özelliklerinden biri olan KPSS formatında sorularla karşı karşıya olduğunuzu göreceksiniz.

Yazım esnasında ve yazılanların tashihi süresince emeğini paylaşan Pegem Akademi ailesine ve ekibimizi bu yolda motive eden siz değerli öğrencilerimize teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz. Mutlu günlerde anılmak ve başarınızın bir parçası olmak dileğiyle…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963