scorecardresearch.com Oran KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Oran KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı

Oran KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı

Sayfa Sayısı : 1075

Yayınevi : ORAN YAYINCILIK

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS 2001 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Bu sınava giren adayların sınavlarda başarılı olması için yoğun bir çalışma içerisinde olması mutlak bir gerekliliktir. Bu kitap, sınava girecek adayların Genel Yetenek ve Genel Kültür alanlarında kendilerine yöneltilecek sorulan cevaplayabilecek şekilde düzenlenmiştir. Bu amaçla geçmiş yıllarda sınavlarda sorulan bütün sorular tek tek incelenmiş, konular ve konu ağırlıkları belirlenmiş sınavın kapsamı tam olarak tayin edildikten sonra bu kitap hazırlanmıştır. Bütün bu çalışmalarla kitabımızın sahip olduğu nitelikleri şu şekilde özetleyebiliriz: 1. Bu kitap daha önce sorulan bütün sorulan kapsayacak bilgi zenginliğine sahiptir. 2. Konu ağırlıklarına göre sorulabilecek örnek soruların cevapları konu anlatımı içinde yer almıştır. 3. Hiçbir bilgi yanlışı olmayacak şekilde düzenlenmiştir. 4. Aktüel konularda ciddi bir tarama yapılmıştır. Sınavda sorulabilecek bütün önemli olaylar ve gelişmeler en yeni haliyle kitapta yer almıştır. 5. Son yasal düzenlemeler (son 6 aydan önceki düzenlemeler sorulabilir sının gözetilerek) resmî kaynaklar esas alınarak kitabımızda yerini almıştır. 6. Geçmiş yıllara ait sınavda çıkan sorular ve sınav formatına uygun farklı sorularla bir soru bankası oluşturulmuştur. 7. Ülkemizde yazım kurallarım belirlemek yetkisi Anayasa ve yasalarla Türk Dil Kurumuna verilmiştir. Kitabımız yazım ve noktalama bakımından TDK''nin hazırladığı Yazım Kılavuzu esas alınarak en doğru, geçerli bilgi ve kurallara göre yazılmış

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963