scorecardresearch.com Nobel KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Set + 2010 Çıkmış Sorular ve Çözümleri ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nobel KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Set + 2010 Çıkmış Sorular ve Çözümleri

Nobel KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Set + 2010 Çıkmış Sorular ve Çözümleri

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS''yi artık bir sorun olmaktan çıkarıyoruz. Nobel Yayınevinin uzman kadrosu tarafından hazırlanan Genel Yetenek - Genel Kültür sınava hazırlık seti ile istediğiniz hedefe ulaşacaksınız. Uzun yılların bilgi birikimi ve deneyiminin sonunda renkli bir dizayn ile hazırlanan Genel Yetenek - Genel Kültür Seti; Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık kitaplarından oluşmaktadır. Setin içeriği, yine yılların deneyimine sahip uzmanlar tarafından KPSS''deki son değişiklikler doğrultusunda geliştirilip güncellenmiştir. Konular tamamen bilimsel çalışmalara dayanan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Konular pekiştirme amacı ile çözümlü örneklerle zenginleştirilmiştir. Modern eğitim metotlarına uygun olarak düzenlenen ve sayfa tasarımına özen gösterilen Sette, konular geniş ana sütunlarda anlatılırken, yan sütuna "biliyor musun?", "dikkat" kutuları ve konuyla ilgili 2008 - 2009 KPSS çıkmış soruları yerleştirilmiştir. Böylece adaya bilginin her an hatırlatılması ve çıkmış soruları görerek kendini yeterli hissetmesini sağlayacak özgüvenin verilmesi amaçlanmıştır. Aynı zamanda adayların konuları daha iyi öğrenmesi amacıyla "Çözümlü Konu Testi" ve "Konu Testi" başlıklı iki ayrı test ile bölüm desteklenmiştir. Konu ile ilgili 2001-2007 KPSS çıkmış soruları da bölüm sonlarına eklenmiştir. Böylece adaya, farklı soru tiplerini inceleme, cevaplama ve analiz etme olanağı sağlanmıştır.

Nobel Yayınevi; sınavlara hazırlanma sürecini en verimli şekilde değerlendirmeleri ve istedikleri hedefe ulaşmaları için güvenilir yayınları ile tüm adayların yanındadır ve destekçisidir. Öğretmen adaylarımız için beş kitaplık Genel Yetenek - Genel Kültür Setimizin yanında altı kitaplık Program Geliştirme, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Ölçme ve Değerlendirme, Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi ile Rehberlik kitaplarından oluşan Eğitim Setimiz de satışa sunulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963