scorecardresearch.com Nobel Kpss Eğitim Bilimleri Ölçme ve Değerlendirme ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nobel Kpss Eğitim Bilimleri Ölçme ve Değerlendirme

Nobel Kpss Eğitim Bilimleri Ölçme ve Değerlendirme

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 216

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki Ölçme ve Değerlendirme kitabı bilimsel doğruluktan taviz vermeden yalın ve akıcı bir dille alanında uzman kişilerce hazırlanmıştır.
KPSS’ de fazladan yapacağınız her soru yüzlerce adayın önüne geçmenizi sağlayabilir. Herkesin yaptığı soruları yapmanızın yanında az kişi tarafından doğru yapılan sorulardan da çözmeniz gerekmektedir.
Onun için geçmiş yıllarda çok soru çıkmış bölümlere ağırlık vermenin yanı sıra diğer bölümler üzerinde de durmanızı tavsiye ederiz. ÖSYM’nin sınavlarında son yıllarda birkaç konuyu hatta belirli oranlarda bazen birkaç dersi kapsayan sorular sorulmaktadır. Öte yandan sorular hatırlama ve kavrama düzeyinden çok uygulama, analiz ve sentez düzeylerine doğru yükselmektedir. Tüm bunlar konulara geniş bir bakış açısıyla çalışmanızı gerektirmektedir.
Sizlere yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız bu kitabı beğeniyle okuyup değerlendireceğinizi umuyor, eleştiri ve önerilerinizi kpsseb@nobelakademi.com e-posta adresine bildirmenizi bekliyoruz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963