scorecardresearch.com Maksimum Kpss Temel Kitap Lise - Önlisans ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Maksimum Kpss Temel Kitap Lise - Önlisans

Maksimum Kpss Temel Kitap Lise - Önlisans

Yazar : Faruk Güner, Huzur Etyemez, Gökhan Güncan, Evren Günaydın (Editör: Ata Kavalcı)

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS Genel Yetenek Genel Kültür 10+2 Deneme, adayların, KPSS''ye hazırlanmaları sürecinde sınava uygun çalışma stratejisi belirlemelerini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Deneme sınavlarımız, sınav sistematiğine uygun olarak uzman hocalarımız tarafından hazırlanan sorulardan oluşmaktadır. Soru dağılımları ve zorluk dereceleri ÖSYM''nin KPSS formatına göre düzenlenmiştir. Bu doğrultuda adaylar deneme sınavlarımızla eksiklerini net olarak belirleyebilme imkânına kavuşmanın yanı sıra sınavdaki muhtemel durumlarını da görebileceklerdir. Deneme sınavlarımızla eksiklerini tam olarak belirleyecek olan adaylar, bunları kapatmak için deneme sınavlarındaki soru yoğunluğuna endeksli olarak kendi çalışma stratejilerini belirleyebileceklerdir. Ayrıca adaylara sınav havasana yaşatabilmek için ona uygun materyaller; optik formlar, deneme fasiküllerimiz yanında verilmiştir.
maksimum sınav Grubu, KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavına yönelik olarak, bu alanlardaki diğer yayınlarını destekleyici amaçla, pekiştireç işlevi görecek Maksimum KPSS Yaprak Testleri hazırlamıştır. Geçmiş yılların soruları rehber alınarak hazırlanan testler; sınaav konularına göre başlıklara ayrılmış, konulara ayrılan test adetleri de o konuda sınavda çıkan soru sayısı göz önünde tutularak bilirlenmiştir. Testlerde yer alan sorular, sınav düzeyinde hazırlanmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963