scorecardresearch.com Kurmay Kpss Lise Ve Önlisans Adayları İçin Genel Yetenek Genel Kültür Tek Kitap 2010 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kurmay Kpss Lise Ve Önlisans Adayları İçin Genel Yetenek Genel Kültür Tek Kitap 2010

Kurmay Kpss Lise Ve Önlisans Adayları İçin Genel Yetenek Genel Kültür Tek Kitap 2010

Yazar : Yakup Karadaş

Sayfa Sayısı : 962

Yayınevi : KURMAY YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kamu sektöründe istihdamın giderek önem kazandığı ülkemizde rekabet de hızla artmakta ve yarış giderek zorlaşmaktadır. Rekabetin artması sonucunda, başarılı olmak eskiye kıyasla ciddi bir dönüşüm getirmiş ve neredeyse yapılan sınavlarda %100 başarılı olma olgusu ortaya çıkmıştır. Bu sonuç öğrenci ve mezunların daha fazla çalışma ve yerini etkin çalışmaya, sınava ve derslere motive olmaya bırakmıştır.
Başarı için etkin çalışmak gerekmektedir. Ancak, başarı için çalışmanın yanı sıra bir o kadar da önemli olan, doğru kaynaktan etkin ve hızlı biçimde yararlanmaktır.
Vatandaşlık bilgisinde 2009 yılı KPSS’ de sınava girenler 12 soruda ortalama 1 net doğru cevap sayısı gibi çok düşük bir ortalama ile sınavı sonuçlandırmışlardır. 2009 yılı KPSS Türkçe net doğru cevap sayısı ortalama 30 soruda 21 iken, coğrafyada bu oran 18 soruda 10’ dur. Bu istatistiki veriler karşısında 10’da 1’lik bir doğru cevap sayısı bizleri Vatandaşlık Bilgisinde KPSS’ de tarihten daha önemli ve ancak tarihle birlikte eleme sorularını oluşturduğunu göstermektedir. (Tarih 30 soruda 8 net doğru cevaptır. Yani 4’te 1)
Türkiye’ de ilk defa bir KPSS hazırlık kitabı; çıkmış soruların konu sonlarında değil yerinde kullanılarak, gerektiğinde “uyarı” ve “not”larla yönlendirme yapılarak ve en önemlisi de uzaktan eğitim tekniğinin en etkin yönetimi olan “MADDESEL ANLATIM TEKNİĞİ” özet şeklinde sizlere sunulmuştur. Bu yöntemle hazırlanan “VİZYON KPSS”
       Konuların hafızada kalma süresini artırır.
       Konuları tekrarları çok hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar.
       Gereksiz bilgilerle karşılaşmanızı engeller.
       En önemlisi de size zaman kazanımını vererek rakiplerinizden bir adım değil dört adım önde olmanızı sağlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963