scorecardresearch.com KPSS Tüm Adaylar için Türkiye Coğrafya Atlası ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
KPSS Tüm Adaylar için Türkiye Coğrafya Atlası

KPSS Tüm Adaylar için Türkiye Coğrafya Atlası

Yazar : Toprak Durumlu

Yayınevi : Barış Platin Yayınları

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

ÖSYMnin yaptığı sınavlarda coğrafya önemli bir yer tutmaktadır. Çıkan soruların önemli bir kısmı Türkiyenin beşeri ve ekonomik özellikleri ile ilgilidir. Soruların çözümlenebilmesi için coğrafya ile ilgili temel kavramların ve Türkiyenin fiziki özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Türkiyenin beşeri ve ekonomik coğrafyası ile ilgili çıkan soruların yorumlanabilmesi için Türkiyenin fiziki coğrafyasının bilinmesine bağlıdır. Atlasın hazırlanmasında göz önünde bulundurulan ilkeler şunlardır: • Coğrafya bölümünde daha önceki yıllarda çıkmış sorular analiz edilerek ÖSYMnin sınavlar için belirlediği konu alanları taranarak uygun bir içerik oluşturulmuştur. • Atlas coğrafyanın temel ilkeleri olan neden - sonuç ve dağılış ilkeleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. • Atlastaki haritalar, yetişkin öğrenme ilkeleri ve çoktan seçmeli test tekniğinin gerektirdiği kuram - uygulama ilişkisi dikkate alınarak düzenlenmiştir. • Atlas grafikler ve tablolarla desteklenmiştir. Böylece sınava hazırlanan adayların konuları bir bütün olarak öğrenmesi sağlanarak gelebilecek soruları analiz edebilmeleri ve seçenekleri çözümleyebilmeleri sağlanmaya çalışılmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963