scorecardresearch.com Kpss Sağlık Bilimleri ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kpss Sağlık Bilimleri

Kpss Sağlık Bilimleri

Yazar : Güler Öz

Sayfa Sayısı : 1016

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her biri kendi alanında uzman olan akademisyenlerin büyük emekleri ile ortaya çıkmış olan bu eser hem mesleğe ilk adımını atmak üzere olanların KPSS’ye hazırlanmalarında faydalı bir kaynak hem de kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarımız için eşsiz bir eserdir.

KPSS Sağlık Bilimleri sınavlarına hazırlanan adayların sınava hazırlanmalarında etkili ve verimli olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan bu kitap uzman kişilerin konu alanını titizlikle taramaları sonucu ondokuz bölümden oluşturulmuştur. Kitapta yer alan bölümler; Anatomi ve Fizyoloji İlk Yardım Genel Beslenme Ana Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Epidemiyoloji Radyoloji Tıbbi Sekreterlik Biyoistatistik Sağlık Hizmetlerinde Yönetim Farmakoloji Temel Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Klinik Laboratuar Hastalıklar Bilgisi Anestezi Sağlık Eğitimi Hemşirelik Temel Sağlık Bilgisi Bulaşıcı Hastalıklar Çevre Sağlığı ve Terminoloji’dir. Her bir bölümün içinde çözümlü konu tarama testleri ve ayrıca bölüm sonlarında da deneme sınavlarına yer verilmiştir. Kitabın sonunda ise geçmiş yıllarda KPSS Sağlık Bilimleri Sınavlarında sorulan sorular konularına göre ayrılarak ve çözümleri yapılarak konulmuştur.

Kitabın Sağlık Meslek Liselerinde ve Sağlık Meslek Yüksekokullarında yardımcı kaynak kitap olarak yararlanılabileceği de öngörülmüştür.

Hazırlık kitaplarının tümünde genel amaç sınava hazırlanan adaylara önce konu alanı ile ilgili bilgi vermek bu bilgilerin ışığında adayların sorulara doğru cevap verecek duruma gelmelerini sağlamaktır. Bu nedenle kitapta okuyucuların konu alanıyla ilgili yeterliğe ulaşmaları için içerik geniş tutulmuştur. Bu çalışmanın KPSS Sağlık Bilimleri sınavlarına hazırlanan adaylara alanda çalışanlara ve alanda eğitim alanlara yararlı olması beklenmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963