scorecardresearch.com Kpss A Çözümlü Soru Bankası 2010 (Hukuk-İktisat-Maliye-İşletme) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kpss A Çözümlü Soru Bankası 2010 (Hukuk-İktisat-Maliye-İşletme)

Kpss A Çözümlü Soru Bankası 2010 (Hukuk-İktisat-Maliye-İşletme)

Sayfa Sayısı : 438

Yayınevi : SAVAŞ YAYINEVİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizde bulunan kitap tarzında bir kitabın hazırlanması, ancak alanlarında uzman kişi-lerin bir araya gelerek bunu yapmasıyla mümkün olacaktır. Aksi davranış büyük bir hata ya da sınava hazırlananlara yetersiz/kalitesiz bir kaynak sunmak ve dolayısıyla onlara haksızlık etmek olacaktır.
Kitabımız alanında uzman hocalarımız tarafından hazırlanmış bir bütündür. Öğrencile-re yeterli ve etkili bir kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır.
Kitabımızda doğru cevabın neden doğru olduğunun açıklanmasının yanı sıra, diğer şık-ların neden yanlış olduğu da açıklanmıştır.
Çok soru çözülmesi, bu tür sınavlara giren adayların başarılı olabilmeleri bakımından önem taşımakla birlikte, bunların adaylara katkıda bulunacak sorular olması gerekmektedir. Kitabımız bu mantıkla hazırlanmış, yer yer geçmiş sınav sorularının da kullanıldığı ve bun-ların açıklamalı yanıtlarının da yer aldığı bir kitaptır. Kitapta kullanılan çıkmış sorular ÖSYM’den ve sınavlara hazırlanan adaylardan edinilmiştir. Ayrıca yazarlarımız tarafından derlenmiş sorular ve yanıtları da yer almaktadır.
Kitabın sonunda verdiğimiz yararlanılan kaynaklar kitabın hazırlanmasında olduğu gi-bi sınava girenlerin de yararlanabileceği önemli eserlerdir.
Bizi böyle bir kitap hazırlamamız konusunda teşvik eden Bektaş Özdemir''e, kitabın ya-yımlanmasını sağlayan Savaş Kitabevi yetkililerinden Barış Gezerkaya’ya, kitabın dizgisini yapan Emin Elibol’a ve arada iletişimi sağlayan Kamil Parmaksız''a teşekkür ederiz.
Kitapla ilgili dikkatinizi çeken hususlar, paylaşmak istediğiniz notlar ve önerilerinizi bildirmeniz bizi mutlu edecektir.
Sınava hazırlanan değerli kardeşlerimize yararlı olması dileğiyle …

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963