scorecardresearch.com Kpds-Üds-Yds İçin Almanca Test Kılavuzu ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kpds-Üds-Yds İçin Almanca Test Kılavuzu

Kpds-Üds-Yds İçin Almanca Test Kılavuzu

Yazar : Hüseyin Salihoğlu

Sayfa Sayısı : 684

Yayınevi : BARIŞ PLATİN YAYINEVİ

Tür : Kpss

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bundan önce hazırladığımız Almanca testlerden oluşan kitapları KPDS-ALMANCA adıyla siz okurlarımıza sunmuştuk. Ancak, ÖSYM’nin yaptığı Almanca sınavlar için hazırlanmak söz konusu olduğundan kitabın değişik sınav türlerine göre yeniden gözden geçirilip hazırlanması gerekti. Gerçi sunduğumuz bu kitap da çoktan seçmeli (multiple choice) tekniğine göre bilgi ölçmekte, testlerden önce Almanca gramer özeti yer almakta ve soruların yanıtları aranırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda ipuçları veren “örnek Test Çözümleri” bulunmaktadır. Testler ise ÖSYM’nin KPDS, ÜDS ve YDS sınavlarına göre yeniden gözden geçirilip, yüzde 70 oranında yenilenerek 60 sorudan oluşan gruplar halinde düzenlenmiştir. Bundan önceki kitaplarımızda ortaya çıkan ve bizden kaynaklanmayan teknik hataları düzelttik. Soru sayısını 2080’e çıkardık. Kitaba yine “KPDS-ÜDS-YDS İÇİN ALMANCA TEST KILAVUZU” adını verdik.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963