scorecardresearch.com Kılavuz 1 Kpss A Grubu İktisat - İşletme - Muhasebe - Ekonometri - İstatistik 2009 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kılavuz 1 Kpss A Grubu İktisat - İşletme - Muhasebe - Ekonometri - İstatistik 2009

Kılavuz 1 Kpss A Grubu İktisat - İşletme - Muhasebe - Ekonometri - İstatistik 2009

Sayfa Sayısı : 1232

Yayınevi : SAVAŞ YAYINEVİ

Tür : Kpss

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS A grubu alan sınavı "Hukuk", "İktisat", "İşletme", "Maliye", "Muhasebe", "Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri", "Ekonometri", "İstatistik", "Kamu Yönetimi" ve "Uluslararası İlişkiler" şeklinde on bölümden oluşmaktadır. Müracaat edeceğiniz alana göre, bu bölümlerden bir kısmının testini çözmeniz gerekmektedir.

KPSS`de on alandan soru çıkması, sınavın zorluğunu ve ağırlığını göstermektedir. Her öğrenci bir bölümde okuduğu halde, birçok bölümün dersinden sınava girmektedir. Tüm konulara gerektiği kadar yer veren iki ciltlik "Kılavuz", daha önce karşılaşmadığınız konuları da rahatlıkla öğrenebilmeniz ve diğer adaylar arasında avantaj elde edebilmeniz amacıyla, sizlerin başarınıza katkıda bulunmak için hazırlanmıştır.

İktisat, İşletme, Muhasebe, Ekonometri ve İstatistik konularını bir arada bulacağınız "Kılavuz 1" adlı bu eserde, alanının uzmanları, konu özetleri, testler ve çıkmış soru örnekleriyle sizlere sınavlarda yardımcı oluyor.

Kitabımızın ikinci cildi "Kılavuz 2" kapsamında Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Hukuk konularını bulabilirsiniz.

Müfettişlik, uzmanlık, kaymakamlık vb. kurum sınavlarına hazırlanmak için aradığınız birçok konu, aynı zamanda KPSS A sınavının da konusudur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963