scorecardresearch.com Karacan Kpss İngilizce Soru Bankası ve Özgün Deneme Sınavları ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Karacan Kpss İngilizce Soru Bankası ve Özgün Deneme Sınavları

Karacan Kpss İngilizce Soru Bankası ve Özgün Deneme Sınavları

Sayfa Sayısı : 883

Yayınevi : KARACAN AÇIKÖĞRETİM

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS nin Yabancı Dil Test ine İngilizceden girecek olan adaylar için hazırlanan KPSS İNGİLİZCE SORU BANKASI kitabı sınava en iyi şekilde hazırlanabilmenizi sağlamak amacıyla soru alanlarına paralel geniş kapsamlı testlerle ve deneme sınavları ile hazırlanmıştır.
Gireceğiniz KPSS Yabancı Dil İngilizce sınavında sırasıyla

Structure and Vocabulary
Cloze Test
Sentence Completion
Translation (English - Turkish / Turkish - English)
Irrelevant Sentence.
Paragraph Completion
Dialogue Completion
Reading Comprehension
soru alanları bulunmaktadır.
Bu kitap piyasadaki klasik İngilizce Soru Bankalarından farklı olarak Sadece KPSS İngilizce Sınavı soru formatına uyumlu, özel olarak hazırlanmıştır.

KPSS İngilizce Soru Bankası üç ana bölümden oluşuyor.


Birinci bölümde sınavda karşılaşacağınız soru alanlarının tümünden, çoktan seçmeli 10-15 ve 20 lik test setleri ile bilginizi pekiştirme amaçlanmaktadır.

KPSS PRACTICE TESTS olarak adlandırılan ikinci bölümde KPSS İngilizce Deneme Sınavları bulunmaktadır. Gireceğiniz sınavın her bölümünü kapsayan ve her biri 60 sorudan oluşan 10 tane özgün deneme sınavı ÖSYM tarafından en son yapılan KPSS Yabancı Dil Testi içerik ve formatına uygun olarak hazırlanmıştır.

KPSS İngilizce Soru Bankasının son bölümünde, son yıllarda yapılan KPSS Yabancı Dil Teslerinde sorulan sorular derlenmiş ve cevap anahtarları hazırlanmıştır. Bu testler dikkatlice incelendiğinde 2001 de bugüne kadar geçen sürede sınavda çeşitli değişiklikler olduğu, adayların sınava daha bilinçli olarak hazırlanmaları gerektiği anlaşılacaktır.

- Çıkmış sınav soruları paralelinde geniş kapsamlı, deneme sınavlı KPSS İNGİLİZCE SORU BANKASI.

Soru bankası
Deneme Sınavları
Derlenmiş Çıkmış Sınav Soruları

- Hepsi birarada. geniş kapsamlı KPSS İNGİLİZCE SORU BANKASI

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963