scorecardresearch.com Karacan İdari Yargı Hakimliği Sınavı ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Karacan İdari Yargı Hakimliği Sınavı

Karacan İdari Yargı Hakimliği Sınavı

Yazar : Komisyon

Sayfa Sayısı : 1443

Yayınevi : KARACAN AÇIKÖĞRETİM

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Karacan Akademi nin hazırladığı önemli bir sistematik kaynağı daha size sunuyor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

       İdari Yargı Hakimliği Sınavına yönelik olarak hazırlanan bu kitap, alanında söz sahibi ve ileri düzeyde eğitim veren profesyonel bir kadroyu içinde barındıran Karacan Akademi tarafından önemli bir boşluğu gidermek amacıyla hazırlanmıştır.

       Bu tür sistematik kaynakların, kurumsallığını tamamlamış eğitim birimlerince hazırlanması kanımızca isabetli olandır. Aksi halde bu tür kitaplar, en azından, adayın amacını gerçekleştirmesine yeterince katkıda bulunamazlar.

       Bilindiği üzere, İdari  Yargı Hakimliği Sınavı müfredatı genişlemiştir. Ceza Hukuku ve Medeni Usul Hukuku da sınav kapsamı içine alınmış bulunmaktadır. Her tür yeni durumu adayların doğru bilgiye ulaşmaları bağlamında ele alan Karacan Akademi, kitabı yeni müfredata göre genişletilmiş bir şekilde hazırlamıştır. Ceza Hukuku ve Medeni Usul Hukuku kitabın ilgili kısımlarında yer almaktadır.

       İdari Yargı Hakimliğine alınacak personelin belli bir birikimin üstünde olması gerektiğinden, sınavdaki tüm sorular belli bir düzeyin üzerinde hazırlanmaktadır.

       Bu bağlamda kitapta sistematik bir konu anlatımı, diğer sınavlarda çıkmış sorulara da yer verilmek üzere İdari Yargı Hakimliği Sınavında çıkmış tüm sorular ve belli bir düzeyin üstünde hazırlanmış cevaplı test soruları bulunmaktadır.

       Böylece adayın çıkmış soruları konu bütünlüğü içinde algılaması hedeflenmiştir. Konu anlatımı yapılırken gerek yerli gerek yabancı akademisyenlerin hazırladığı temel kaynaklardan yararlanılmıştır. Bu nedenle kaynaklarından yararlanılan değerli akademisyenlere buradan teşekkür etmek istiyoruz.

       Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, yardımcı kaynaklardan zaman kısıtlaması söz konusuysa tek başına yararlanılmalıdır. Ancak yeterli zaman varsa temel ders kitaplarını da içeren kapsamlı bir çalışma, adayın daha birikimli bir şekilde sınava girmesini sağlayacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963