scorecardresearch.com İhtiyaç Kpss Ölçme Ve Değerlendirme Cep Kitabı - 2008 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhtiyaç Kpss Ölçme Ve Değerlendirme Cep Kitabı - 2008

İhtiyaç Kpss Ölçme Ve Değerlendirme Cep Kitabı - 2008

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, çoğu insanın zorlandığı, çalışırken umutsuzluğa düştüğü bir derstir. Aslında Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme sanıldığı kadar karamsarlığa düşülecek bir ders değildir. Kendine güvenen, gayretli ve sabırlı bir aday, KPSS?de noktada çok iyi bir seviyeye gelebilir. Bu cep kitabında konular, siz öğretmen adaylarının ilgilerini çekebilecek örneklerle, tablolarla ve grafi klerle desteklenmiştir. Yeri geldikçe tekrarlar yapılmış ve konular arasında bağlantılar kurulmuştur. Bu bağlantılarla ezbere dayalı bir öğrenmenin kurulması değil, bilgileri yapılandırmaya ve anlamlandırmaya yönelik bir öğrenmenin kurulması amaçlanmıştır.

Bu kitabı, sıkı bir çalışmaya başlamadan önce temel bilgileri öğrenmek ya da sıkı bir çalışmadan sonra edinilen bilgileri sağlamlaştırmak için kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu kitapta sadece gerekli olan temel bilgiler yer almaktadır.

Bu kitabın öğrenmelerinize, tekrarlarınıza ve bunların sonucunda gelecek olan başarınıza katkı getirmesi dileğiyle...

Ölçme ve Değerlendirme Komisyonu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963