scorecardresearch.com İhtiyaç Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı Modüler Set 2010 (2 Kitap) (Önlisans) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhtiyaç Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı Modüler Set 2010 (2 Kitap)  (Önlisans)

İhtiyaç Kpss Genel Yetenek Genel Kültür Konu Anlatımlı Modüler Set 2010 (2 Kitap) (Önlisans)

Sayfa Sayısı : 1580

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Genel Kültür - 848 Sayfa
Tarih
Coğrafya
Vatandaşlık

En son değişikliklere göre yenilenmiş
Kapsamlı konu anlatımı
Ortaöğretim - Önlisans KPSS Çıkmış Sorular ve Çözümleri
Örnek Sorular ve Çözümleri
Çıkmış Soru Analizleri

Genel Yetenek - 730 Sayfa
Türkçe
Matematik

En son değişikliklere göre yenilenmiş
Kapsamlı konu anlatımı
Ortaöğretim - Önlisans KPSS Çıkmış Sorular ve Çözümleri
Örnek Sorular ve Çözümleri
Çıkmış Soru Analizleri

Konu anlatımında "Hap Bilgi, Uyarı, Pratik Not, Pratik Cevap ve Not" başlıkları altında adayların dikkatinden kaçabilecek fakat konunun kavramasında anahtar noktaları oluşturan bilgiler verilmiştir.
Çözümlü örnekler ve sınavlarda çıkmış sorular konu içinde yer verilmiştir.
Konu sonunda bulunan testlerde konunun kavranması adına adaylara yardımcı olmasının yanı sıra çıkmış soruların gösterilmesini de sağlayacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963