scorecardresearch.com İhtiyaç Kpss Akıllı Matematik Çözümlü Soru Bankası ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhtiyaç Kpss Akıllı Matematik Çözümlü Soru Bankası

İhtiyaç Kpss Akıllı Matematik Çözümlü Soru Bankası

Sayfa Sayısı : 480

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Matematik; sadece, alışverişte bir şey satın alacağımız zaman, yemek yaparken kullanacağımız malzemenin ölçüsünü ayarlarken, ya da sınavlardan aldığınız notların ortalamalarını hesaplarken, kullandığımız bir şey değildir. Matematik aynı zamanda, ilişkileri görmeyi, sebep-sonuç ilişkisini kurabilmeyi, okuma ve yazmayı, tabloları, resimleri, grafikleri yorumlayıp kullanabilmeyi içerir. Bu kadar geniş kavramları bir arada tutan matematik biliminin sınavlardaki ağırlığı tartışılmaz bir gerçektir.

Bu kitap KPSS sınavında matematiğin ağırlığını sizin lehinize olacak şekilde dengelemek amacıyla yazılmıştır. Sınavda seçiciliği belirleyen faktörlerin başında gelen matematik sorularının doğru ve pratik çözümü ile elde edilecek başarı büyük olacaktır.

Bu bağlamda işlem kabiliyeti, temel matematik kavramları, problem çözebilme yetisi ve ilişkilendirebilme becerisi gibi konular bu kitabın özünü oluşturmaktadır. Bu ana hatlar üzerinde anlatılan matematik konuları ile ilgili KPSS sınavında çıkması muhtemel sorular ile bu soruların pratik-akılcı-kalıcı çözümleri bu kitapta yer almaktadır.

Okuyucunun konuyu dinledikten sonra farklı sorular ve soruların birincil çözüm yolları ile konuyu pekiştirmesi tam öğrenme açısından çok önemlidir. Bu önem göz önüne alınarak hazırlanan kitap, kapsam genişliği, sınava uygunluğu ve kolay anlaşılırlığı ile sizin için vazgeçilmez bir kaynak olacaktır.

Son beş yılda KPSS sınavlarında sorulan Matematik ve Geometri sorularının dağılım tablosu çalışmalarınızda önceliği hangi konulara vermeniz gerektiği konusunda size ışık tutacaktır.

KPSS sınavında matematik sorularının yanı sıra geometri soruları da %15–20 oranında bir yer tutmaktadır. Bu soruların geneli şekil içerikli olduğundan, soruların çözümü için verilerin şekil üzerinde işlenmesi ve farklı bakış açıları ile şekil elemanları arasında ilişkinin tespiti gerekmektedir. O nedenle kitabın geometri kısmı verilerin doğru düzenlenmesi ve farklı bakış açılarının kazandırılmasına yönelik olarak hazırlanmıştır.

Bu kitapta 1541 özgün soru ve bu soruların orijinal çözümleri bulunmaktadır. Çözümler mümkün olduğunca sade bir biçimde anlatılmıştır. Çözümler mutlaka incelenmeli ve pratik çözüm yolları öğrenilmelidir. Sizin, geleceğinizi şekillendirecek olan, bu sınavda başarılı olabilmeniz, matematiğe gereken önemi vermenize bağlı. O nedenle matematiğe olan önyargı ve kaygılarınızdan sıyrılarak matematiğin zevkli dünyasına giriş yapmalısınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963