scorecardresearch.com İhtiyaç 2012 KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhtiyaç 2012 KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set

İhtiyaç 2012 KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set

Yazar : Komisyon

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Kpss

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

2012 KPSS Ortaöğretim Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set

Türkçe -Matematik - Geometri Sayfa Sayısı 768
Tarih - Coğrafya - Vatandaşlık Sayfa Sayısı 768


Sevgili Arkadaşlar;

Bu Kitap, Ösym’ nin Yaptığı Ortaöğretim ve Ön Lisans 2006, 2008 ve 2010 Sınavları Baz Alınarak Hazırlandı. “İhtiyaç Yayıncılık’ ın Deneyimli Dev Kadrosu, Belirtilen Sınavların Genel Yetenekle İlgili Konularını Tam, Doğru ve Yeterli Düzeyde Sizlere Sunmaktadır. Bu Temel Bilgiler, Sizleri Sınavda İddialı Bir Aday Durumuna Getirecek, Hedefinize Ulaşma Yolunuzu Aydınlatacaktır.

Kitabın Zengin İçeriğine Açık ve Akıcı Bir Dil Eşlik Etmektedir. Yani Her Konu, Her Adayın Anlayabileceği Bir Anlatımla Ele Alınmıştır. Ayrıca Bilgiler “Hap Bilgi”, “Uyarıyorum”, “Çözüyorum” Gibi Pencerelerle Daha Da Aydınlatılmıştır. Teorik Bilgilerin Ne Kadar Kavrandığını Gösteren Sorular İse Ösym’nin Sorularına Her Yönden Denk Tutulmuştur.


? Çözümlü Örnek Sorularda Bilginin Ne İşe Yaradığını Gören Aday, Çıkmış Sorularla Da Bunları Karşılaştırma Olanağı Bulacaktır.

? Ünite Sonlarında Yer Alan Testlerde Kendini Ölçen Aday, Eksiklerini Görecek ve Bunları Giderecek Tekrarları Yapacaktır.

? Testlerimizdeki Sorular Yalnızca Bilgiyi Değil Sizin Birikiminizi, Hızınızı Ölçen; Kısaca Ne Durumda Olduğunuzu Gösteren Niteliktedir. Yani Bu Kitap Sizi Yeteneklerinizi Konuşturan Bir Aday Durumuna Getirecek Yetkin Bir Araçtır. Onu İyi Özümserseniz Başarının Zirvesine Ulaşırsınız. Bu Bir Hayal Değil Gerçektir.

? Sınavlardaki Türkçe Sorularının Büyük Bölümü Okumaya ve Anlamaya Dayalı Sorulardan Oluşmaktadır. Bilgiye Dayalı Yazım, Noktalama ve Dil Bilgisi Soruları İse Kalan Kısmı Tamamlamaktadır. Ancak Sınava Bir Bütün Olarak Bakmak, Her Sorunun Hakkını Vermek Gerekir. Biz Bu Anlayışla Sizleri Donatmak İçin Bu Kitabı Hazırladık.

? Bu Sınavlardaki Matematik Sorularının Büyük Bölümü Yoruma ve Bu Yoruma Bağlı İşlem Yeteneğine Dayalıdır. Geometri Soruları İse Bilgi Birikimiyle İlgilidir. Kitabımızın Bu Bölümünde De Yorum Ya Da Bilgi Konusunda Bütün Ayrıntılar Düşünülmüş, Kitapta Hiçbir Nokta Eksik Bırakılmamıştır.

Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık Bölümlerinden Oluşan Bu Kitapta Konu Anlatım Kısmının Yanı Sıra, Kilit Noktaları Vurgulamak Amacıyla “Hap Bilgi”, “Uyarıyorum”, ve “Pratik Not”Lar Da Yer Almaktadır.

Her Konunun İçinde Bulunan “Video Soru”Lar Sizlerin Kpss’ye Daha İyi Hazırlanmanız
İçin Yaptığımız Önemli Yeniliklerden Biridir. Bu Soruların Çözümlerini www.videosoru.com Adresinden İzleyebilirsiniz. Her Bölümün Sonunda Yer Alan Kpss Programına Uygun Cevaplı Testler Öğrendiklerinizi Pekiştirmenize Yardımcı Olacaktır. Ayrıca Kpss’de Çıkmış Soruları Da Bölüm İçlerinde Ya Da Bölüm Sonlarında Çözme İmkânı Bulacaksınız.

Son Değişikliğe Göre Sınavda Tarih Branşından 30 Soru Sorulmaktadır. Sınavın Önemli Bir Bölümünü Oluşturan Bu Branşın Siz Adayları Zorladığı Da Bir Gerçektir. Kitapta Ayrıntılı Konu Anlatımı,Yorumlarla ve Tablolarla Desteklenerek Verilmiş, Böylece Dersin Zorluğu Giderilmeye Çalışılmıştır.

Sınavda 18 Sorunun Sorulduğu Coğrafya Bölümünde Sınav Programına Uygun Olarak Türkiye’nin Coğrafi, Fiziki ve Beşerî Özellikleri Akıcı Bir Şekilde Anlatılmıştır. Tablolar ve Grafiklerle Konu Anlatımı Tamamlanmıştır.

Kitabın Vadandaşlık Bölümünde İse Sınavda Bilgiye Dayalı Olarak Sorulan 12 Sorunun Bütün Konularına Değinilmektedir. Temel Hukuk Kavramları, İdare Hukuku, Uluslararası Kuruluşlar İle Güncel Bilgiler Konularının Adayların Zorlanacağı Formatla Değil Oldukça Açık Bir Üslupla Anlatılması Sizlere Kolaylık Sağlayacaktır.

Kpss’ye En İyi Şekilde Hazırlanabilmeniz İçin Çalışan İhtiyaç Yayıncılık Yayın Üretim Merkezi Sizlerin Başarısından Gurur Duyacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963