scorecardresearch.com İhtiyaç 2011 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Soru Bankası (5 Kitap) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhtiyaç 2011 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Soru Bankası (5 Kitap)

İhtiyaç 2011 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Soru Bankası (5 Kitap)

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İhtiyaç 2011 KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Modüler Soru Bankası

 

Toplam 5 Kitap 10.000 Soru

 

Türkçe - Matematik - Tarih - Coğrafya - Vatandaşlık

 

Süreye Dayalı Performans Değerlendirmeleri İle Öğrenciler Kendilerini Süre Ve Zaman Açısından Ölçebilme İmkanı Elde Edeceklerdir.

 

Cevaplı Konu Testleri

 

Cevaplı Genel Tekrar Testleri

 

Hız Testleri

 

Sürpriz Testler

 

Çözümlü Genel Tekrar Testleri’nden

 

Oluşmaktadır.

 

Süreye Dayalı Performans Değerlendirmeleri

 

Öğrencinin, Performansını Zaman Kriterini Göz Önünde Bulundurarak Değerlendirmesine Olanak Tanıması Amacıyla Hazırlanmıştır.

 

Cevaplı Konu Testleri

 

Ünitelere Ayrılarak Yazılmış Sorularla, Konuların Tam Olarak Öğrenilmesine Olanak Sağlamak Amacıyla Hazırlanmıştır.

 

Cevaplı Genel Tekrar Testleri

 

Karma Sorulardan Oluşan Bu Testler Konuların Tamamının Tekrar Edilerek Pekiştirilmesini Sağlamak

Amacıyla Hazırlanmış Testlerdir.

 

Hız Testleri

 

KPSS’de Bilgi Kadar Sürenin de Önemli Olduğu Dikkate Alınarak Oluşturulan Hız Testleri Öğrencinin Sınav İçerisinde Zamanı Etkili Biçimde Yönetebilmesi Amacıyla Hazırlanmıştır.

 

Sürpriz Testler

 

Öğrencinin Muhakeme Yeteneğini Güçlendirmek ve Onları Farklı Şekilde Yorum

Yapmaya Yönlendirmek Amacıyla Hazırlanmıştır. Çözümlü Genel Tekrar Testleri Karma Sorulardan Oluşan Ve Öğrenilen Bilgilerin Kalıcılığının Sağlanması Amacıyla Çözümleriyle Birlikte Verilen Testlerdir.

 

Sevgili Arkadaşlar,

 

Modüler Soru Bankası, Alanında Sınava Girecek Adayları, Yeteneklerini Konuşturacak

 

Yarışmacılar Durumuna Getirecek Bir Yöntemle Hazırlanmıştır. Gerçekten de Bu Kitaba KPSS’nin Türkçe Konu Aralığıyla Tam Örtüşen, Yeni Soru Tipleriyle Benzer, Özgün Ve Kaliteli Sorular Yüklenmiştir. Adaylar “Cevaplı Konu Testlerini Çözdüklerinde - Varsa - Konu Eksikliklerini Görüp Bunları Gidereceklerdir.

 

Bu İşlemi Gerçekleştiren Adaylar “Cevaplı Genel Tekrar Testlerini Çözdüklerinde Aksayan Yönlerini Tekrar Görecek, Bunun Hemen Önlemini Alacak Hem De Bilgilerini Pekiştireceklerdir. Çünkü Bilgi Pekiştirilmemişse Kalıcı Olamaz. Kalıcı Olmayan Bilgi De Bir İşe Yaramaz. Öğrenilenler, Tekrarlarla Pekiştirilir. “Hız Testleri’ndeki Soruları Çözenler Eksikliklerini Bu Testlerle Tamamlama Fırsatı Elde Edeceklerdir. “Sürpriz Testler’deki Sorular Adaylara Beyin Fırtınası Yaşatacaktır. “Çözümlü Genel Tekrar Testleri’ndeki Sorular İse Adayları Son Aşamaya Getirecektir. Ayrıca Her Testin Başında Yer Alan “Süreye Dayalı Performans Değerlendirmesi” Hızınızı Ölçecek, Aşama Aşama Nasıl Yükseldiğinizi Gösterecektir. Bunları Hiçbir Zaman Göz Ardı Etmeyin. Çünkü Ayrıntılar Çok Önemlidir. İşte Böyle Zengin Bir İçerikle Düzenlenmiş Olan “Modüler Soru Bankası”, Bunun İçin Benzersiz Bir Örnektir. Bundan Dolayı Ona “Yeteneklerini Konuşturacak Adaylar Yetiştiren Bir Kaynak” Niteliğini Verdik. Bu Soruları Gösterdiğimiz Yöntemle Çözün, Siz De Hedefinize Ulaşın, Başarının Zirvesine İmzanızı Atın!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963