scorecardresearch.com Fem Kpss Eğitim Bilimleri Modüler Set (2010) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fem Kpss Eğitim Bilimleri Modüler Set (2010)

Fem Kpss Eğitim Bilimleri Modüler Set (2010)

Sayfa Sayısı : 1136

Yayınevi : FEM YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen İhtiyacını her yıl uygulanan Komu Personeli Seçme Sınavı ile karşılamaktadır. KPSS’ye giren adayların sayısı her yıl artmasına rağmen, kontenjanlar sınırlı kalmaktadır. Bu durum, öğretmen olmak İsteyen adaylar için KPSS’ye hazırlığı önemli bir süreç haline getirmiştir.

Fem Dershaneleri Eğitim Bilimleri Yayın Kurulu, Öğretmen adaylarına KPSS hazırlık sürecini en iyi şekilde değerlendirmeleri için elinizdeki bu kaynağı hazırlamıştır. Eğitim Bilimleri Yayınları;
Gelişim Psikolojisi,
Öğrenme Psikolojisi,
Ölçme Değerlendirme,
Program Geliştirme,
Öğretim Yöntemleri ve Teknikleri
Rehberlik
olmak üzere toplam 6 kitaptan oluşmaktadır.
Eğitim Bilimleri kaynak kitapları hazırlanırken şu süreç İşletilmiştir.

Önce konu anlatılmış aynı sayfada konuyla ilgili KPSS’ de çıkmış sorulara yer verilmiştir.

Anlatılan her konudan sonra bilgi ve becerileri değerlendirici konu kavrama testleri sunulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963