scorecardresearch.com Dinamik Akademi Kpss Eğitim Bilimlerinde Yeni Yaklaşımlar ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dinamik Akademi Kpss Eğitim Bilimlerinde Yeni Yaklaşımlar

Dinamik Akademi Kpss Eğitim Bilimlerinde Yeni Yaklaşımlar

Sayfa Sayısı : 380

Yayınevi : ÖDÜL YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KPSS eğitim bilimleri sorularında her yıl süpriz kavramlar –terimler sorulmaktadır. Bu kitapta çoğu MEB in uygulamaya koyduğu eğitim bilimlerinde yeni yaklaşımlar öğretmen adaylarına sunulmaktadır. Kitapta geçen yeni yaklaşımlardan bazıları aşağıda sunulmuştur: ÖĞRETİMDE MODEL, KURAM VE YAKLAŞIM Çağdaş Eğitim Akımları Ve Tarihi Beyin Temelli Öğrenme Gagne’nin Öğrenme Durumları Modeli Carroll’un Okulda Öğrenme Modeli Bireyselleştirilmiş Öğretim Sistemi Glasser’in Temel Öğretme Modeli Slavin’in Etkili Öğretim Modeli Kolb’un Yaşantı Temelli Öğrenme Stili Modeli Gregorc’un Öğrenme Stili Basamaklı Öğretim Modeli Proje Tabanlı Öğrenme Probleme Dayalı Öğrenme Guthrie’nin Bitişiklik Teorisi Model Alarak Öğrenme Miller’in Bilgi İşlem Teorisi Vygotsky’nin Sosyal Gelişim Teorisi Bruner ve Erken Dönem Yapıcılık E.D Bono’nun Etraflı Düşünme Teorisi Bilişsel Esneklik Teorisi Rogers’in Deneyimci Öğrenme Teorisi Paivio’nun İkili Kodlama Teorisi Lave’ın Durumlu Öğrenme Teorisi Bransford’un Bağlaşık Öğrenme Kuramı Gardner’in Çoklu Zeka Modeli Anlamlı Öğrenme Tam Öğrenme Modeli Programlı Öğretim Yapılandırmacılık İşbirliğine Dayalı Öğrenme Öykü Temelli Öğrenme Bilgisayar Destekli Öğretim Metabilişsellik ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME Portfolyo Derecelendirme Ölçekleri Öz Değerlendirme Rubrik Ödevler ve Projeler Kontrol Listesi Akran Değerlendirme Kelime İlişkilendirme Testleri Performans Değerlendirme Tanılayıcı Dallanmış Ağaç Yapılandırılmış Grid PROGRAM GELİŞTİRME Yeni İlköğretim Programı Bir Meslek Olarak Öğretmenlik Sınıf Yönetimi Öğretmen ve İletişim Posner’in Eğitim Programı REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA Okul Zorbalığı Ara Disiplin Alan Kazanımları Gelişimsel Rehberlik Demokrasi Eğitimi Sosyometri Psikolojide Kullanılan Testler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963