scorecardresearch.com DATA KPSS GENEL YETENEK - GENEL KÜLTÜR TEK KİTAP (TÜM ADAYLAR İÇİN) 2010 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
DATA KPSS GENEL YETENEK - GENEL KÜLTÜR TEK KİTAP (TÜM ADAYLAR İÇİN) 2010

DATA KPSS GENEL YETENEK - GENEL KÜLTÜR TEK KİTAP (TÜM ADAYLAR İÇİN) 2010

Yazar : Turgut Meşe

Sayfa Sayısı : 1100

Yayınevi : DATA YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Değerli adaylar

KPSS hazırlık sürecinde yeni bir çığır açan yayınevimiz sizlere büyük bir çalışmayı daha sunmanın onurunu yaşıyor. Kendini yenilemeyi ve kalite çıtasını sürekli üst basamaklara çıkarmayı hedefleyen yayın kadromuz aylarca, yoğun süren bir çalışma temposunun ardından adeta KPSS’nin nabzını tuttu ve elinizdeki bu kitabın sizi hedefe götürecek en etkili kaynak olması için tüm ayrıntıları değerlendirdi.

Tek kitap sizlere neler mi kazandıracak?
1. piyasada her yıl çoğalan yayınların arasında bocalayıp kaynak karmaşası yaşamanıza engel olacak, tek bir kaynağa odaklanmanızı ve sınava daha iyi motive olmanızı sağlayacak.

2. farklı alanlarla ilgili çalışmalarınızı farklı kitaplardan çalışarak yaşayacağınız düzensizliğe engel olacak, tüm alanları aynı kitapta, düzenli ve sistemli olarak çalışmanızı sağlayacak.

3. yepyeni, orijinal ama kesinlikle sınavın karakteriyle birebir özdeş konu anlatımı sizleri klasik konu anlatımlarının sıkıcılığından kurtaracak.

4. alışılmış, klasik şekilcilik anlayışından farklı, zihinde kalıcı tablolar, şekiller ve resimler bilgilerinizin görsel öğrenme yoluyla kalıcı olmasına yardım edecek.

5. konu anlatımı esnasında yeri geldiğinde verilen çıkmış sorular, edindiğiniz bilgilerin anında değer kazanmasını ve böylece daha çabuk kavranmasını sağlayacak.

6. başta çıkmış sorular olmak üzere kitabın her bölümünde yer alan test soruları soru çözme pratiğinizi geliştirecek.

7. bilmenin tadını duyacak, zevkini süreceksiniz; kendinize güveniniz artacak, başarılı bir geleceğe doğru atacağınız sağlam adımlarınızın sesini duyacaksınız.

Yayınevimizin çatısı altında elinizde bulunan bu özverili kitapla birlikte daha birçok farklı kaynağı büyük bir azim göstererek, zamanlarından ve hatta özel yaşamlarından feragat ederek, sabrın ve titizliğin sınırlarını zorlayarak hazırlayan çok değerli yazar kadromuza teşekkürlerimizi borç biliriz. Siz değerli adaylara da, önünüzdeki zorlu etapta başarılar diler, yolunuzdaki engelleri kaldırdığımızı sizlerden duymayı ümit ederiz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963