scorecardresearch.com Data Kpss Anayasa Vatandaşlık - Kral Kızı Serisi (Lise / Önlisans) ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Data Kpss Anayasa Vatandaşlık - Kral Kızı Serisi (Lise / Önlisans)

Data Kpss Anayasa Vatandaşlık - Kral Kızı Serisi (Lise / Önlisans)

Sayfa Sayısı : 307

Yayınevi : DATA YAYINLARI

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Anayasa (vatandaşlık) bilgileri KPSS’ de belirleyici rol oynayan önemli bir alandır. Özellikle son yıllarda bu alanın kapsamı daha da genişletilmiştir. Sorular incelendiğinde temel hukuk bilgilerinin ön plana çıktığı ve bu bilgilerle ilgili ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyulacak sorulara yer verildiği görülmektedir.
Bu bağlamda kitabımızda temel hukuk bilgilerine gereksiz ayrıntılardan kaçınılarak yer verilmiş ve çıkması muhtemel konular eklenerek bu alandaki ihtiyaç giderilmiştir. Ayrıca
        1982 Anayasası son değişiklikleriyle birlikte kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır,
        Türk anayasaları ve anayasal gelişmeleri ele alınmıştır,
        Türkiye’ de ve dünyada yaşanan son güncel gelişmeler verilmiştir,
        Türkiye ve dünya ile ilgili bazı genel kültür bilgileri verilmiştir,
        Ulusal ve uluslar arası kuruluşlar ve Türkiye’deki sosyal kurumlar hakkında gerekli bilgiler verilmiştir,
        İdare hukuku ile ilgili uzun gereksiz ayrıntılardan kaçınılarak yeterli bilgiler verilmiştir,
        Genel Ekonomi kavramları ile ilgili bilgilere yer verilmiştir.
        Ayrıca kitabımızda akılda kalıcılığı artırmak amacı ile yer yer görsel öğelere, grafik, şekil ve tablolara da yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963