scorecardresearch.com Altın Seri Kamu Yönetimi 2010 ve Tüm Kpss Kitapları Radikal Kitap'ta!
Altın Seri Kamu Yönetimi 2010

Altın Seri Kamu Yönetimi 2010

Yazar : Ahmet Nohutçu

Sayfa Sayısı : 1240

Yayınevi : SAVAŞ YAYINEVİ

Tür : Kpss

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap, 2001 yılından itibaren düzenli bir biçimde yapılmakta olan, KPSS Kamu Yönetimi alanında çıkmış soruların kapsam ve içeriği temel alınarak hazırlanmıştır. Kitap, başta kaymakamlık olmak üzere, hakimlik, müfettişlik ve uzmanlık sınavlarına hazırlanan adaylar için, kamu yönetimi kapsamında çıkabilecek tüm konuların temel noktalarını özetleyerek açıklamaktadır.
   Kitapta, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Kamu Yönetimi Bölümlerinde, 4 yıllık bir müfredat çerçevesinde okutulan Yönetim Bilimi, Kamu Yönetimine Giriş, Örgüt Kuramları, Bürokrasi, Personel Yönetimi, Türkiye’nin Yönetsel Yapısı, Yerel Yönetimler, Kamu Yöne-timinde Güncel Sorunlar, Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Kentleş-me, Konut Politikaları, Çevre Sorunları ve Sosyoloji derslerinin temel konuları ve ilkeleri, ilgili bölümlerde güncel gelişmelere de yer verilerek, özlü bir biçimde anlatılmaktadır.
   Kapsamı göz önüne alındığında bir ilk olan bu kitap, KPSS’de kamu yönetimi alanında ve başta kaymakamlık ve hakimlik olmak üzere diğer uzmanlık sınavlarında çıkabilecek soruları yanıtlayacak adaylar için yetkin ve kapsayıcı bir başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlanmıştır. Ülkemizde, KPSS’deki kamu yönetimi alanına yönelik olarak hazırlanmış mevcut çalışmalar, bir iki ders kitabının özetinden ileri gitmemektedir. Bu bağlamda, kamu yönetimi alanındaki 18 yıllık yurt içi ve yurt dışındaki eğitim hayatımın ve öğretim üyesi olarak edindiğim deneyim ve birikimlerin bir sonucu olan, sonundaki kaynakçada yer alan kamu yönetimi alanındaki yüzlerce bilimsel esere dayanarak hazırlanan bu kitap, hem KPSS’ye hazırlanan kaymakamlık, hakimlik, uzmanlık ve müfettişlik adaylarının yazılı ve sözlü sınavları için; hem kamu yönetimi bölümü öğrencilerinin derslerindeki konuları ana hatlarıyla tekrar edebilmeleri ve hatırlamaları için; hem de kamu yönetimi alanına ilgi duyan diğer bölümlerde okuyan öğrenciler ve ilgili herkes için derleyici ve tanıtıcı nitelikte, temel bir başvuru kaynağı oluşturmaktadır.
   Kitabın bu  baskısında, gereken tüm bölümlerde, özellikle de idari teşkilat kısmında geniş ilaveler, düzeltimler ve güncellemeler yapılmış, dağınık ve önemli konuları sistematize eden güncellenmiş hatırlatma tabloları ve geniş konuları özetleyen ekler konmuş, Türk Siyasal Hayatının sonuna kapsamlı bir Osmanlı ve Cumhuriyet Kronolojisi ilave edilmiş, 2009 yılı KPSS Kamu Yönetimi çıkmış soruları ve çözümleri eklenmiştir. Yine, daha önceki baskılarda yer almayan TODAİE  2009 yılı sınavlarının genel yetenek ve genel kültür dışındaki diğer ilgili soru ve yanıtları da ilave edilmiştir. Daha önce çıkan soruların farklı sınavlarda çapraz olarak defalarca sorulduğu göz önüne alındığında, kamu yönetimi ile doğrudan ilgili bu soruların adaylar tarafından bilinmesi önem arz etmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963