scorecardresearch.com Tanrı'nın Kızı - Bir Kadın Mesih? ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tanrı'nın Kızı - Bir Kadın Mesih?

Tanrı'nın Kızı - Bir Kadın Mesih?

Yazar : LEWIS PERDUE

Sayfa Sayısı : 463

Yayınevi : KORİDOR YAYINCILIK

Tür : Korku-Gerilim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Tanrı''nın Kızı, romanlarının nasıl yazılması gerektiğini gösteriyor... Kolay kolay unutmayacağınız, etkisinden kurtulamaycağınız bir roman."
  - Clive Cusssler

  Vatikan, en sıkı korunan sırrını kaybetmişti; ortaya çıktığı takdirde Batı dininin temellerini yıkabilecek, dünyadaki güç dengelerinin değişmesine yol açabilecek ve dünyanın asırlardır benzerini görmediği türde dine dayalı şiddet eylemlerine neden olabilecek bir sır.

  Bu sır neydi? Sophia adında bir kadın Mesih''in yaşadığının inkar edilemez kanıtları. M.S. 310''da Kutsal Topraklar''da doğmuş olan Sophia, şifacılık yetenekleriyle tanınıyordu. İlahi kimliği, kadınların erkeklerden daha aşağı olduğu fikrini savunan erken dönem Hıristiyanlık dogmalarını öylesine tehdit ediyordu ki daha genç bir kızken kilise yetkilileri tarafından idam edilmişti.

  Ve şimdi... Tanınmış bir sanat komisyoncusu olan Zoe Ridgeway, kocası Seth ile birlikte İsviçre''ye gittiğinde, gizlilik düşkünü bir sanat koleksiyoncusuyla iş yapacağını sanıyordu. Ama Zoe daha alışverişi gerçekleştiremeden, kocasıyla birlikte, Sophia''nın gizemiyle başlayıp biten bin yıllık bir komplo, cinayet ve entrika ağının içine sürüklendi; bu genç kızın asırlar önce yaşadığı kanıtlanırsa, Batı kültürü temellerinden sarsılacaktı.

  "Muhteşem bir gerilim romanı."
  - Indianapolis Star

  "Sizi diken üstünde oturtacak bir gerilim romanı... Sürpriz bir final. Perdue, dinsel temaları her açıdan başarılı bir gerilim romanına çok güzel uyarlamış. Bu roman size uykusuz geceler geçirtecek.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • '100 Yıllık Kabus'

   Yazar : John Everson

   Tür : Korku-Gerilim


   100 Yıllık Kabus - John Everson Kitap Tanıtım Yazısı : Beklenen zaman geldi… Geri sayım başladı… Onlar yeniden...
   Devamı...
  • 'Buz'

   Yazar : Bernard Minier

   Tür : Korku-Gerilim


   Buz - Bernard Minier İlk kurban bir attı. Başsız vücudu buz tutmuş bir yamaçtan sarkıyordu… İkinci kurban bir insandı....
   Devamı...
  • 'Ölü Gömme Törenleri '

   Yazar : Hannah Kent

   Tür : Korku-Gerilim


   Ölü Gömme Törenleri - Hannah Kent 1828’in Mart ayı... İzlanda’nın kuzeyinde bir çiftlikte iki erkek vahşice...
   Devamı...
  • 'Günah Nöbetleri'

   Yazar : Aziz Mama

   Tür : Korku-Gerilim


   Mum Misali - Aziz Mama ...
   Devamı...
  • 'Meleğin Çağrısı'

   Yazar : Guillaume Musso

   Tür : Korku-Gerilim


   Meleğin Çağrısı - Guillaume Musso Tüm sırlar cep telefonunda gizli... New York, Kennedy Havaalanı. Bekleme salonunda...
   Devamı...
  • 'HHhH'

   Yazar : Laurent Binet

   Tür : Korku-Gerilim


   HHhH - Laurent Binet Bazı insanlar yalnızca kendi kaderlerini değil, dünyanınkini de değiştirirler “Şimdiye...
   Devamı...
  • 'Son Gardiyan 999'

   Yazar : Carlo A. Martigli

   Tür : Korku-Gerilim


   Son Gardiyan 999 - Carlo A. Martigli Hıristiyanlık, İslam ve Musevilik’i temelden tehdit eden 99 tez İnfazlar,...
   Devamı...
  • 'Kayıplara Karışmak'

   Yazar : Gülten Dayıoğlu

   Tür : Korku-Gerilim


   Kayıplara Karışmak - Gülten Dayıoğlu Satın almak üzere gittiğim, sahibi KAYIPLARA KARIŞMIŞ bir evde bu romanı yazma...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963