scorecardresearch.com Son Nefes ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Son Nefes

Son Nefes

Yazar : George D. Shuman

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : APRIL YAYINLARI

Tür : Korku-Gerilim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bilimsel Bir Gerçek:
İnsan beyninin ön korteksi kısa süreli anıları depolan'' Bu anılar yalnızca insanın o an içinde düşündüklerini kapsar ve uzunlukları yaklaşık on sekiz saniye kadardır.
Çarpıcı güzelliğe sahip, gözleri görmeyen bir kadın.
Herkesin görebildiklerini göremiyor.
Kimsenin göremediklerini görebiliyor,
Ölü bedenlerin ellerini tutarak ölmeden önce yaşadıkları son on sekiz saniyeyi görebilen Sherry Moore, serinin ikinci kitabı Son Nefes''de, bir kez daha soruşturmanın başrolünde.Televizyon dizilerinin kimilerinde, kahramanların hayat ve ölüm arasındaki ince çizgide gezinen doğaüstü yetenekleri, sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Kiminde ölüleri bir dakika dirilten fakat sevgilisine dokunamayan bir detektif, kiminde ölmesine rağmen “gözü açık giden” ama arada kalan ölülerin son dünyevî meselesini tamamlayan bir kadın olaylara çözüm buluyor. Bruce Villis’in 6. His filmine değinmiyoruz bile. Sherry Moore da bunlardan birisi ama daha heyecanlandırıcısı. Serinin birinci kitabı Son 18 Saniye’de başkahramanımız Sherry Moore, beş yaşındayken geçirdiği bir kazada başına aldığı darbeler ile görme yetisini ve o zamandan önce yaşadıklarına dair bilgileri yitirmiş, gözlerinin görmemesine karşın güçlenen diğer duyuları ile diğerlerinden farklı bir yeti kazanmıştı. Yani, ölülere dokunarak insan beyninin ön korteksinde depolanan yaklaşık on sekiz saniyelik kısa süreli hafızayı görebilir olmuştu. Daha sonradan bu meziyetini insanların yararına kullanmaya karar vererek polis araştırmalarına danışmanlık yapmaya başlamıştı. Sherry ilk kitapta peşini kovaladığı seri katil Earl Sykes’ın ardından, serinin ikinci kitabında soruşturmanın tam da merkezinde yer alıyor. Ancak bu sefer önemli bir fark var. Katil, dayanılmaz güzellikteki bu kadının gizemli yeteneğinin farkında. Öyleyse Moore için geriye tek bir yol kalıyor: Cinayetlerin bir parçası olmak.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963