scorecardresearch.com Sıcak Bölge ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sıcak Bölge

Sıcak Bölge

Yazar : Richard Preston

Sayfa Sayısı : 331

Yayınevi : İNKILAP KİTAPEVİ

Tür : Korku-Gerilim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Virüs, on kurbanından dokuzunu öyle çabuk ve korkunç bir şekilde öldürüyor ki, biyotehlike (hayati tehlike) uzmanları bile şaşkın. Havadan yayılıyor, son derce bulaşıcı ve büyük bir Amerikan şehrinin sayfiyelerini mahvetmek üzere. Bunu durduracak bir yol yok mu?
1989 kışında, Washington D. C. dışındaki bir ordu tesisinde bu kıyamet günü senaryosu gerçekten bir olasalık gibi görünüyordu. Biyotehlike uzay giysileri giymiş olan askerler ve bilim adamları, egzotik bir ''sıcak'' virüsün yayılmasını durdurmak için görevlendirildi. Bu umutsuz operasyon, daha önce hiç görülmemiş tehlikeli koşullarda gizlice on sekiz gün sürdü.
SICAK BÖLGE, ilk kez olarak bu dramatik hikayeyi ilk kez anlatıyor, nadir ve öldürücü virüslerin insanlara bulaşmasını, tüyleri diken diken eden bir anlatımla sunuyor. Uzaklarda bir ormanda, bir mağaradan çıkan ölümcül organizmaların, Afrika semalarında insan -virüs bombasına dönüşmüş bir hastayla Biyogüvenlik Düzeyi 4 olan bir askeri labarutuvara taşınmasını, kendilerini aniden ve korkunç bir şekilde öldürülebilecek ölümcül virüslerle araştırma çalışmaları yapan bilim adamlarını anlatan SICAK BÖLGE, birkaç yıl önce ancak bir bilim kurguya konu olabilecek olayları gözler önüne seriyor. Dünyanın tropikal vahşi yaşamı tahrip edilirken, yağmur ormanlarında uzun zamanlardan beri yaşamakta olan ve hiç bilinmeyen virüsler de insanlara bulaşıyor. AIDS'' in ortaya çıkması bu sürecin bir sonucu ve bu tür virüsler gelecekte insanlar için kimbilir daha ne ölümcül tehlikeler yaratacaklar!...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963