scorecardresearch.com Rüyalar ve Karabasanlar -3 ve Tüm Korku-Gerilim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Rüyalar ve Karabasanlar -3

Rüyalar ve Karabasanlar -3

Yazar : Stephen King

Sayfa Sayısı : 264

Yayınevi : İNKILAP KİTAPEVİ

Tür : Korku-Gerilim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Dışarıda neler oluyor?” diye fısıldadı kadın. Hızlı hızlı soluyordu. Farnham kadının sol yanağında ufak bir sıyrık olduğunu fark etti. Güzel, küçük ama dik memeli ve kabarık kumral saçlı, ufak tefek, tatlı bir piliçti. Giysileri pahalı sayılırdı. Ayakkabılarından birinin topuğu kırılmıştı. “Dışarıda neler oluyor?” diye tekrarladı kadın. “Canavarlar...”
Bu kısa öyküler koleksiyonunda Stephen King yazarlık becerisini yine gözler önüne seriyor. Öykülerde hayaletler, katiller, hatta sigara kullanan yaratıklar bile var. Anlayacağınız Stephen King hayranları yine çok keyif alacak. Rüyalar ve Karabasanlar III, orijinali yirmi beş bağımsız öyküden oluşan ve yayınevimizden çıkan Rüyalar ve Karabasanlar serisinin son kitabıdır.

Stephen King: 1947’de Portland, Maine’de doğdu. İlk romanı Carrie (Göz) 1974’te yayımlandı. Dünya çapında yankı uyandıran ve milyonlarca satan altmıştan fazla romanının pek çoğu sinemaya uyarlandı. Gerilim ve korku türünün tartışmasız en büyük ustalarından kabul edilen yazar, eşi Tabitha King’le birlikte Maine, Bangor’da yaşıyor.
Dost Körpe: 1972 İstanbul doğumlu. Nişantaşı Anadolu Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi iş idaresi ve İstanbul Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümlerinde okudu. 1991 Yunus Nadi Yayınlanmamış Öykü Kitabı Ödülü’nü kazandı.
Stüdyo İmge Minor Yayınları’nın editörlüğünü yaptı. Zaman Sona Ermeli (öykü), Günah Yiyen (öykü) ve Kıyı (şiir) adlı kitaplarının yanı sıra, müzik kitapları ve çok sayıda çeviri kitabı bulunmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Son Vurgun'

  Yazar : Peter Spiegelman

  Tür : Korku-Gerilim


  ...
  Devamı...
 • 'Lanetli Ev'

  Yazar : Serda Kayman

  Tür : Korku-Gerilim


  Lanetli Ev - Serda Kayman "Onlarla bir kez karşılaştınız mı bir daha kaçamazsınız !.." "Her şeylerini kaybeden...
  Devamı...
 • 'İyi Kız'

  Yazar : Mary Kubica

  Tür : Korku-Gerilim


  İyi Kız - Mary Kubica İyi bir insan olup olmadığıma karar verecek olanlar kim? Ailem mi? Arkadaşlarım mı? Yoksa...
  Devamı...
 • 'Öldürmeye Değer Kişiler'

  Yazar : Peter Swanson

  Tür : Korku-Gerilim


  Öldürmeye Değer Kişiler - Peter Swanson Lily Kintner Heathrow Havalimanı, bekleme salonunun barında Ted Severson’la...
  Devamı...
 • 'Hayatta Kalanlar Cep Boy'

  Yazar : Sean Slater

  Tür : Korku-Gerilim


  Hayatta Kalanlar Cep Boy - Sean Slater “Bir polis, kızını ateş hattında bulunca hayatının en kötü kabusunu yaşamaya başlar....
  Devamı...
 • 'Kızımın Katiline Mektuplar'

  Yazar : Cath Staincliffe

  Tür : Korku-Gerilim


  Kızımın Katiline Mektuplar - Cath Staincliffe İngiliz ITV3’ün Suç Gerilimi Romanları seçkisinde yer alan ve Specsavers...
  Devamı...
 • 'Karabakal'

  Yazar : Chuck Wendig

  Tür : Korku-Gerilim


  Karabakal - Chuck Wendig ölüm… kanadında bir karabakalın, pençelerinde bir akbabanın, gözlerinde otoban kenarındaki...
  Devamı...
 • 'Damgasız'

  Yazar : KAMI GARCIA

  Tür : Korku-Gerilim


  Damgasız - Kami Garcia Kennedy Waters intikamcı ruhların insanları öldürdüğü, hayaletlerin sırlar sakladığı ve iblislerin...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963